Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проверка на километри на коли от Италия


Recommended Posts

   Привет! 

Онзи ден случайно се натъкнах на тази обява! https://www.olx.bg/ad/proverka-na-kilometri-na-koli-ot-italiya-CID555-ID86nNz.html#8c070c2c50Този буден гражданин е открил ето този сайт: https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione и разбира се е решил да припечелва някой лев на чужд гръб. Аз този сайт го знам от 2013 г., когато купихме W203- ката /внос от Италия/ и сега като видях обявата хем ми е смешно, хем тъжно, как може да има такива хора. Иначе да, от италианския талон виждате рег. номер на мпс-то и го вписвате, избирате кола или мотор и 4-те контролни цифри. Ще ви се покажат датата и километрите, когато колата за последно е била на преглед в Италия. Ако е било преди 1 - 2 години от днешна дата нищо не ви пречи според годините и пробега до последния преглед да добавите още километрите за 1 или 2 години и да установите почти с точност километрите, става за 2 минути. Ако излезе само последна дата на преглед и 0 километри греда. И този хубавец също няма да може да разбере нищо и да ви вземе парите. Зато ва първо иска номера на колата и когато се увери, че има данни ви иска пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Не разбирам какъв е проблема с тази обява в OLX-a?  Някой е измислил бизнес, услуга, която се заплаща? Защо не? Даже браво, не мрънка по бюрата по труда, че няма работа - ето намерил си е някаква елементарна глупост. :)  

 

Примерни подобни бизнеси за които не мрънкаме -> телекомуникации, застрахователни брокери, консултанти, продавачи (можеш и сам да си вземеш нещата от рафта, но плащаш на консултант-продавач "да ти ги даде" и да ти вземе парите), доктори и много такива неща още мога да изброя... Информацията не е безплатна, човек, нито услугата. Ако не знаеш как да се оправиш сам, плащаш навсякъде. Иначе, за какво да ходим на лекари и сервизи (сервиз = service = услуга) - то всичко си го има по дебелите книги и по нета (не е добра идея, нали, но го има като вариант), четеш и се оправяш, без да плащаш нищо...  Смисъл не разбирам идеята на поста в частта с човека, който си е измислил доходен бизнес. Той не краде, той работи и припечелва пари.  Който може да се оправи - нито ходи на доктор, нито ходи при този пич от OLX-а и т.н.  

 

За сайтчето - супер, може да е полезно на много хора, които искат да си купят автомобил от Италия. Адмирации за споделената информация. :)

 

ПП: Проверих една играчка, която имам, излезе ми 0км :) Пише, че от 2008-ма няма данни... а играчката е внесена в България през 2016-та, уж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за сайта,сега проверих моята кола.Върнали са само 130 х.км ?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се проверят км по рама в някой от сайтовете. Не разполагам с италианските документи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих една Панда на жената, щото като се запече: Искам я, та искам я! После се усетих и проверих в този сайт, наистина фиатът се оказа на 105 000 км. Което е много радващо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.