Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

сериозно наводняване пред задна дясна седалка


joro_kem

Recommended Posts

привет, момци! преди няколко дни заварих колата със силно запотени стъкла на сутринта и установих, че мястото за краката пред задна дясна седалка (зад предна дясна) е мокро, но не само стелката, а и мокетът под нея. реших, че дъщеря ми е разляла вода, подсуших и забравих. днес обаче, заварвам същата ситуация, без изобщо някой друг освен мен да е влизал в колата за периода. дъжд не ме е валял, по мокри участъци не съм минавал, единствената ми хипотеза е конденз от климатика, вероятно запушена или прекъсната тръба. някой имал ли е подобен проблем? каляската е О3 фейс, 2019, 2 дизел с климатроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, joro_kem написа:

привет, момци! преди няколко дни заварих колата със силно запотени стъкла на сутринта и установих, че мястото за краката пред задна дясна седалка (зад предна дясна) е мокро, но не само стелката, а и мокетът под нея. реших, че дъщеря ми е разляла вода, подсуших и забравих. днес обаче, заварвам същата ситуация, без изобщо някой друг освен мен да е влизал в колата за периода. дъжд не ме е валял, по мокри участъци не съм минавал, единствената ми хипотеза е конденз от климатика, вероятно запушена или прекъсната тръба. някой имал ли е подобен проблем? каляската е О3 фейс, 2019, 2 дизел с климатроник.

Шибедах имаш ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега погледнах и на светло - пода на предния пасажер също е мокър, особено в задната си част. от прочетеното в бришкода, вероятно е дефектирала дренажната тръба на климатика. нещата отиват към ЕТ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма дъжд, вероятно наистина е дренажа на климатика. Тези дни доста се ползва охлаждането. Може би се е откачила тръбичката и всичко влиза в купето. Успех!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес я взех от ЕТ - наистина е бил в дренажа проблема. Детайли така и не успях да разбера. Дано е решен трайно проблема.
п.п. на поръчката отбелязаха "гаранция 1/10", но и това не разбрах какво означава. сега изчаквам,за са видя ще отразят ли посещението в електронната книжка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

сагата с наводняването продължи и през 2021 ? след няколко посещения на гаранционния сервиз смениха гаранционно тръбата на дренажа на климатика с нова. радостта ми беше много кратка - след посещение на четкова автомивка с по-дълга програма, дясната страна на купето подгизна солидно. от вчера е в ЕТ Пловдив, днес ми се обадиха, че са открили откъде прониква водата и започват да разглобяват, за да намерят решение на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

засега - в предна дясна част на пасажера към калника. предстои разглобяване на табло, калник и подкалници, след което ще е конкретно ясно :) следва и гаранционна подмяна на изолация и настилки на пода. в резюме - около месец без кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Лечение...до кокал е оголена. Важното е, че е локализиран и решен проблема!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

За информация само, ако някой има същия проблем - до тапата се достига и без разглобяване на цялото табло. Сваля се жабката и се отделя тапицерията на пода, която покрива и подкалника. Благодарности на joro-kem, че чрез разглобяване на неговата кола стана ясно откъде идва проблемът и как може да се достигне до мястото.

Редактирано от Илко Такев
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз можех да мина само с частично разглобяване, ако теча беше локализиран преди да съсипе изолацията на таблото и предния десен леген... Честито Рождество Христово и честит празник на всички именици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.