Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Lada


Recommended Posts

Lada Niva Travel също ни чака през 2021г. :) 1.8, с 80 магарета и 4х4 ;)

 

 

Във видеото ни показват и един от основните служители, отговорни за сглобяването :D

Screenshot_20210119-231600.thumb.png.0e707db5c087b39a98bc514d7415ce02.png

 

@JORDITO, ский, има си и медия ;)

Screenshot_20210119-231905.thumb.png.3c2dec08e71a7ca2db0864584d1fd4a7.png

 

 

А това е Лада Нива (прекръстена преди време на Лада 4х4 Legend), модификация Urban Black за 2021г. ;)

 

 

Lada Vesta Sport 1.8, вече и с турбо кит за Стейдж 1 :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Stucata changed the title to Lada

Новата Нива изглежда добре. За съжаление и цената ще и е "добра". Освен това тия пластмасови брони не се връзват на този автомобил. И, гледайки я, не вярвам да покаже проходимоста на старата Нива. Дано не съм прав!

Относно Ърбън-а - това си е Нива 4х4, която карах до преди около година. Много проходима машина, но с технология от 80те и руска сглобка/части :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Stucata написа:

Lada Niva Travel също ни чака през 2021г. :) 1.8, с 80 магарета и 4х4 ;)

 

 

 

Някой много е сънувал Тойоти 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна ми е новата им концепция за този модел. Ако е Нива се очаква да е груба, докато това което предлагат е ... визия паркетник :( Това, ако го вкараш в гората, половината пластмаса ще се разпилее :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя старата Niva-та си остава (реално вече се казва не Нива, а 4х4) и сега просто добавят Нива Травъл, която е за клиентите, на които вече им се повръща от старата Нива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. Нива Травъл е паркетника, а 4х4 ще си остане господаря на черните пътища :) 

Чисто икономичеаски не знам колко си заслужава, ама аз съм инженер, не икономист :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, baijoro написа:

Ами щом има понижаващи предавки, не я гласят за паркетник.

Честно казано почти не съм ползвал понижаващите предавки. Те са по-скоро за контрол в много "технични" терени, които не са за Нива-та. Но може и да греша :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички джимнита са на рама. Нивата е на самоносеща конструкция. Т.е. някой те е излъгал.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 21.01.2021 г. at 14:22, PRR написа:

Честно казано почти не съм ползвал понижаващите предавки. Те са по-скоро за контрол в много "технични" терени, които не са за Нива-та. Но може и да греша :) 

 

Понижаващите предавки са много по-полезни за големите машини. Например на Теракана, който е 2,6 тона, няколко пъти съм му пускал бавните, и започва да катери безкомпромисно. Но той се тежи, при Нивата не знам как е, най-малкото защото никога не съм карал Нива :(  От друга гледна точна, на Санта Фе-то са ми липсвали бавни предавки, имайки впредвид, че то даже беше и със блокаж на заден дифернециал, повдигнат с големи гуми и газеше по сериозни офроуд терени. Но липсваха бавните.  

 

Урбана, честно казано ми харесва. Няма да крия, че миналата година кроях планове да си купувам. Бях конфигурирал даже, приятно изглеждаше, а отдолу си беше старата Нива със старите железа - доказани с годините, това ме привлече. Разколебах се, разбира се. 

 

А за новото пластмасово моделче, нямам какв да кажа - явно руснаците също са влезли вече в пластмасовата ера :D Няма лошо, разбира се...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понижаващите съм ги ползвал най-вече като вадя някой, защото Нивата си е слабичка (86 руски коня, т.е. реално 50) и и е трудно да дръпне нещо по-тежко от 1тон. 

В тази връзка ползвах бавните на Джимнито за да извадя едно закъсало пикапче от канафката и ... съединителя се разсмърдя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Удри, бай Иванеееее! Лада 7ца Перформанс :D Почти 400 коня на ток ? 4х4 (по 1 ел.мотор на всяка ос), 4.2сек. до 100 :)

 

 

...или Лада Калина :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.