Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Subaru Impreza WRX


Recommended Posts

Привет на всички, темата е за кола, която не е Шкода или друг ВАГ, та ако не е ок, моля да бъде изтрита и да бъда извинен :)

 Най-накрая успях да сбъдна частично детската ми мечта - турбинирана импреза, за съжаление не е сти, а врх, но до там ми се простират за сега възможностите :) Няма да казвам колко време търсих, но накрая успях да се спазаря с продавача на една от набелязаните цели. Колата поне на пръв поглед е доста запазена, предвид че скоро става пълнолетна :D Няма ръжди, което е основното при Субару от тези години, Субару сервизът във Варна каза, че и технически колата е добре. На първо време трябва да и рециклирам фарците, че жълтеят и да изпера салона.

До сега успях да я покарам доста, като вече ѝ посвикнах, да си призная - очарован съм от колата :) Доста по-тегава е за каране из града, защото воланът е доста тежък (на мен това ми харесва) и не е особено маневрена (трябва да се посменят някои неща по окачването, за да се промени това), но в завой поради доста ниското тегло, ниският център на тежестта и задвижването на всички колела е като залепена, при даване на газ до дупка няма нито недозавиване, нито презавиване. Има доста голяма турбо дупка, като до 3300-3400об/мин не се случва нещо кой знае какво, но над 3800об/мин получаваш сериозен шут в гърба (на мен това също ми харесва).  Като недостатък за сега отбелязвам, че седалката е с къса опора за краката, но аз съм висок над 195см, та няма какво да се оплаквам . Може би ще търся седалка от сти, но шанса да намеря клони към 0 :D 

IMG_8686.JPG

IMG_8688.JPG

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, страхотен автомобил!

Още от преди да имам книжка си мечтая за някое STI, по възможност  с WRC кит, ама още не съм си навил толкова на масрафа. Но някой ден... ?

За фаровете можеш да провериш Фарове лайв във Варна. Потърси ги във Фейсбук или Гугъл. Особено ако караш извънградско в тъмната част на денонощието, тези хора правят вълшебства с фарове от всякакво естество.

 

Capture.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина машинка си взел. Това, че не е Шкода или част от ВАГ групата няма никакво значение. Важното е да те радва, особено щом е част от мечтите ти. На тези Субарута адски много ме радва добре направена генерация. Звука е отличителен за марката и двигателите им. Със здраве да я караш и да си развиеш темата тук, за да може да следим развитието на автомобила и готините моменти, които със сигурност ще имаш с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

След един месец возене усмивката, не че не слиза от лицето ми, но даже става и все по-голяма. Двата задвижващи моста са голяма работа, (особено АWD-то, притежавал съм и дълго време съм карал куатро от по-старите, които са с перманентно задвижване на 4-те колела, но според мен при субару контролът и усещането са доста по-добри).  Вярно, че лятото още не е дошло, но чакам с нетърпение снеговете (само да не прочете жена ми), та да видя и там за какво иде реч.

Заводските спирачките за моя голяма изненада се оказаха доста читави, бях чел на разни места, че не държали достатъчно здраво, но явно тези шофьори са били по-претенциозни от мен :D

Трябва да се посвършат разни работи в сервиза, но все не намирам време и в този ред на мисли, какво ви е мнението да я занеса на Евгени в Трансексперт (за последно като бях при него си беше взел Трибека, та предполагам е запознат с боскерната работа)? Знам, че има достатъчно добри Субару сервизи, но познавам работата на Евгени, както и вие :)

Седалката все още ми е къса, но хората, които продават разни импрези на части явно не познават парите, та за момента се въздържам (то ще ми излезе едва ли не да си купя спортна седалка от магазина ебаси)

Това е за момента от мен

Влади

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни и го питай Евгени. Японците са му слабост, харесва ги много. Трибеката още я държи. Предполагам ще свършите работа, при това, както сам отбелязваш, с високо качество.

 

Радвам се, му усмивката ти е голяма. Усещането да се качиш в любим и желан автомобил, да завъртиш ключа и да потеглиш, е неповторимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много 'арна бе Влади, браво! Да се грижиш хубаво за нея, а тя пък много, много да те забавлява! Ще се зарадваме на още снимки и ще очакваме развитието на колата от тук насетне ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.