Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за багажник


Gremlin4e

Recommended Posts

Скъпи колеги, извинявам се ако повтарям тема но така и не открих актуална или вършеща ми работа информация.

 

Та дилемата ми е че имам куче, не много голямо, но не е и малко а (да се похваля :) ) чакам и бебенце и ми се иска да сложа една кутия за багаж на стария шкодилак  за да се побират и "двете" деца :)  :)  :) .

Моля ви ако някой може да ми каже как се монтират напречни рейки(греди) на Октавия I хечбек и от къде мога да си намеря такива.
Ако няма оригинални такива, има ли някакъв друг вариант(ако може без да се дупчи покрива) и какъв е той. Принципно съм гледал под лайсните на покрива какво става...има 4-5

стърчащи шпилки от двете страни по дължината на колата но са твърде къси и не по-високи от улея за лайсната. Отделно има и в предния и задния край 2х2 дупчици които са страшно малки...
Давайте някъкви идеи има ли  оригинални изпълнения или поне нещо което ще стане, благодаря предврително!!!

П.П.

Ако помогне ще кача и някоя и друга снимчица какво се случва под лайсните.

Редактирано от Gremlin4e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш в тея дупчици (2х2) се монтират гредите. Оригинални си има и са идеални! Ето как се захващат:

 

31X8Ta1i05L._AC_SY580_.jpg.7f3b5a2f71bf755c8c98c1eae9424f03.jpg

 

Т'ва, според мен, е най-добрият вариант!

Трудно се намират, но си е най-добре с оригиналния захват в оригиналните монтажни отвори.

Има и възможност за друг, универсален захват да се използва, но малко или много се нараняват уплътненията на колата.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобни греди, останаха ми от старата Фабия, но си ги ползвам за багаж от време на време. Само им коригирах ширината на захвата, че на Октавията си е малко по-широк тавана. Крачетат влизат точно в тези дупчици с малките капачета (ако все още са си на мястото капачетата). За съжаление съм си затрил снимките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, zloQQ написа:

Баш в тея дупчици (2х2) се монтират гредите. Оригинални си има и са идеални! Ето как се захващат:

 

31X8Ta1i05L._AC_SY580_.jpg.7f3b5a2f71bf755c8c98c1eae9424f03.jpg

 

Т'ва, според мен, е най-добрият вариант!

Трудно се намират, но си е най-добре с оригиналния захват в оригиналните монтажни отвори.

Има и възможност за друг, универсален захват да се използва, но малко или много се нараняват уплътненията на колата.

Успех!

Не съм сигурен че е това колега. При мен е цяла лайстна... не е от онези с капачетата... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Преди малко се прибрах от вкъщи и направих едни леко размазани снимчици... ?

IMG_20210617_175248.jpg

IMG_20210617_175305.jpg

IMG_20210617_175308.jpg

 

 

Редактирано от Gremlin4e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше обяви на колега за различни модели употребявани греди, но не се сещам как му е ника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба го... Както някои комбита нямат рейки, явно има и лифтбеци, които нямат отвори. Предполагам, че се монтира допълнително метална лайсна в улея и на нея са дупките за монтаж на оригиналните греди. В твоя случай, поради липсата им, ще трябва да вземеш греди с "лапа", които да се захващат за рамките на вратите. Освен ако не ти се занимава да разгледаш из моргите за някоя Октавия с монтажни отвори за оригинални греди и да се захванеш с демонтаж/монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bucket е ника на Колегата който продава греди , аз също съм от клиентите му , коректен е .

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.