Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Радио - грешка в диагностиката.


SunShine

Recommended Posts

Здравейте, имам следната грешка и ще се радвам да дадете насоки как да я коригирам:

Radio
Part #: 1Z0035161B
Component: Radio FO3
Software version: [none]
ASAM/ODX identifier: [none]
Coding: 400 (decimal)
Fault codes:
01044 Control Module Incorrectly Coded

 

Радиото е обикновен Stream без MP3, има закачен wefa към него, също колата разполага с мулти волан и осем тон колони.

Работи всичко по радиото, и за това ме озадачава тази грешка?

По спомен е сменяно по гаранция в Италия в тамошният Шкода дилър но, не мисля че, са "забравили" да го кодират коректно... знам ли

Прави ми впечатление че, хваща трудно станции и губи лесно обхват.. възможно ли е това да е причината - некоректно кодиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една питанка.

Еку-то има опция за fluid washer warning.

Казанчето ми видимо няма такъв датчик, има ли  подготовка и окабеляване и само да монтирам датчика?

Или има различни типове казанчета и се вграждат със или без датчик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По втория въпрос, за да има подготовка, това значи, да имаш висящ кабел покрай казанчето, който да не е включен никъде. На мен ми звучи невероятно тази работа, така че сигурно няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то пък има ли верно казанчета без датчик при О2? Ако датчика е на самото казанче - вероятно ти е сменяно. Щото би трябвало кабела да си върви с другите, които са за помпата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Е, то пък има ли верно казанчета без датчик при О2

Има. Повечето. Обикновено когато нямат измиване на фаровете няма датчик.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма измиване на фаровете.

Вероятно това и е причината за липсата на датчика.

При следващо сваляне на кората ще огледам за свободен кабел около казанчето.

Поразгледах и самите датчици не са скъпи и ще бъде полезна екстра ако има подготовка..

 

За радиото още не знам каква трябва да е кодировката за да изчезне тая грешка, някакви предположения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.