Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Много висок разход на гориво


rijiq

Recommended Posts

Здравейте,

напоследък .. последните два месеца забелязвам значително покачване на разхода на гориво на колата ми.

Тя е 1.8Т 4х4 ARX. На бензин и газ е.

Преди ми даваше разход около 11л/100 градско по компютър и на засичане пак толкова си изкарваше.

Бутилката с газта е 42-3л изкарва ме около 400-430км.

Миналият ден ме изненада като свърши на 300км ... като карах и извънградско 200 от тях.

На компа ми показва 16л/100 - това е за бензина естественно, но преди беше 11 ?

 

На какво може да се дължи такова покачване на разхода?

 

Ще прегледам гумите малко по-късно, ама от тях с 1/3 да се качи разхода ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ ще заредя, днес още от руго място ?

Ама защо пък и компютъра дава такива стойности на бензин. От OMV зареждам по принцип.

 

Вие от къде зареждате? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опита ми с газови уредби (преди 6години) - най-големи "лъжци" са Лукоил и Еко .. там съм наливал най-невъзможни количества с бутилка събираща 28 л. ОМВ и особено Петрол са най-близо до истинския обем на бутилката , а петролската газ е една идея по-добра .

Колкото до разхода - ако не свети никаква лампа и няма записана грешка , аз бих заложил на запушен катализатор (ако има такъв) и поне нищо не се споменава за температурата , за термостат и трудно загряване няма да кажа нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Загрява си нормално и не прегрява. Уж всичко е наред. Върви си без проблем.

Преди да стигне 90 градуса, ако дам повече гас има едно леко отнемане към 3000 оборота, ама предполагам е от това, че не е загряла. Като стигне 90 градуса няма проблем.

 

Грешки ми дава само за еърбега, ама това си е моч драма и обичайната грешка за отработени газове като карам на газ. Но нищо друго. Нито на компа на колата, нито с ODB2.

 

Катализатора как да разбера дали е запушен?

Редактирано от rijiq
грешно прочитане на коментар на колега :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязах същите аномалии на скоро относно разхода. Побледнях при среден разход 18/100 по компютър моментния въртеше около 20. Също така забелязах значително по-трудно загряване спрямо няколко примерно 3 месеца по-рано. Няма как 1.2 мотор да харчи колкото 4.2. Физически е невъзможно освен ако негърчетата вътре в машинното не изхвърлят гориво зад борда бахххмаааму. И за мен е загадка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ламбдата не ти работи коректно, но започни с прочитане на грешки и данни на живо т.е. при работещ двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Peev64 написа:

Вероятно ламбдата не ти работи коректно, но започни с прочитане на грешки и данни на живо т.е. при работещ двигател.

Имам ODB2 - elm327 с Torque софтуер за телефона, платен.

 

Дали с него ще открия нещо или да търся някой с по-професионална диагностика.

 

Ако с Торка става, какво да търся като показатели?

В момента като грешка ми изкарва обичайната на ламбдасондата, която излиза заради газта Р0135.

Друго не излиза, ама не съм и пускал да ме следи в реално време.

Много сензори има и не знам какво да пусна да следи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , тази грешка (според гугъла) е за първа ламбда сонда , която е смесообеазуваща .. демек ако не работи коректно , може да доведе завишаване на разхода. Ако си сигурен , че от газовата уредба , тогава би следвало на бензин да не се появява , но се съмнявам.

Миналата пролет се борих с грешки от втора сонда на Фабия и след смяна на сондата вече не се появяват грешки ;) , а проблема беше с натрупан окис(ръжда) по входящия отвор отвор на сондата и даваше всевъзможни грешки.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, живял съм в грешка доста време ?

По-принцип не ми е излизала като я карам на бензин, а гледам да я карам от време на време само на бенз.

 

Ще пробвам със смяната и и да видим какво ще се получи после ;)

 

Много Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Моята е абсолютно същата модификация. Под 12л. бензин и около 14 газ, градско в София, не мога да я сваля. 11л. газ как ги докарваш градско, просто недоумявам.

На 11.03.2022 г. at 10:12, rijiq написа:

Здравейте,

напоследък .. последните два месеца забелязвам значително покачване на разхода на гориво на колата ми.

Тя е 1.8Т 4х4 ARX. На бензин и газ е.

Преди ми даваше разход около 11л/100 градско по компютър и на засичане пак толкова си изкарваше.

Бутилката с газта е 42-3л изкарва ме около 400-430км.

Миналият ден ме изненада като свърши на 300км ... като карах и извънградско 200 от тях.

На компа ми показва 16л/100 - това е за бензина естественно, но преди беше 11 ?

 

На какво може да се дължи такова покачване на разхода?

 

Ще прегледам гумите малко по-късно, ама от тях с 1/3 да се качи разхода ме съмнява.

Моята е абсолютно същата модификация. Под 12л. бензин и около 14 газ, градско в София, не мога да я сваля. 11л. газ как ги докарваш градско, просто недоумявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По комютър ми показваше между 10.8-11.2л/100, което на газ е около 12.5 .. поне така съм го засичал. Година и нещо беше все така до тази зима.

Със спортен филтър съм, което мисля, че помага малко и за разхода.

 

Сега ми дава около 13/100 ? - по компютър.

 

Началото на другият месец ще я сменя най-после тая ламбда сондата .. най-после и да видим колко ще падне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.