Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Горна помпа съединител.


Деян

Recommended Posts

Здравйте!

 

Моля споделете някой имал ли е проблеми с тази помпа? От няколко дена забелязах едно мазно петно по стелката и след като се зачудих от къде се появява дори и след старателно пране, го намерих. Стича се от помпата по педал. Събира се под стъпенката и от там пада на стелката. Помпата е 5Q0721388 като буквите отзад почват от A за да стигнат в момента до J. Част, която е претърпяла доста ревизии и с доста случаи на смяна по гаранция. Вгражда се и в Голф 7 и в О3. А за смяна вече ми отказаха в неоторизирам сервиз. Ще я сменя в официалния и то с оригинална.

 

 

Редактирано от Деян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени я с оригинална. Има едни пластмасови втулки, които я държат и ако се счупят не се продават вече отделно. Вървят с педалиерата и цената става вече плюс 600 лв на ремонта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата, вече е в Порше. Цена на помпата 292 лева. Задължително ми казаха, че се сменя О втулката към педала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Деян написа:

Ето това реално са втулките:

Имат ли ги тия втулки като резервна част ? В Шкода са отпаднали от номенклатурата и не могат да се поръчат. Ако ги имат да мина да си напазарувам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фактурата, не е указанп смяна на втулки, а минах малко късно и нямаше никой на сектро резервни части. Поне усещането в педала се промени доста. Старата помпа е цялата в масло..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много щеше да ме изненадаш, ако ги има тези 3 втулки. Вероятно много внимателно са ползвали старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах проблем с тази помпа също на VW Golf Variant 1,6 TDI. При мен не течеше чак толкова, но помпата беше омаслена и го разбрах защото започна сутрин при по студено време след натискане при отпускане на педала да се чува едино цъкване, което като се стопли спираше и реших все пак да огледам педала на съединителя.

Понеже колата е още в гаранция я закарах в Порше и без да се пазараят смениха помпата понеже и според тях беше тръгнала.

След смяната педала нямаше особена промяна по отношение на натискането освен, че малко след като взех колата сам потъна еднократно  като обяснението от няколко различни източника беше, че може да е останал малко въздух и да покарам така да видя дали ще има проблеми.

Вече минах над 1000 километра и няма проблеми с педала, но за съжаление цъкването при студена кола пак се чува при условие, че помпата е чисто нова - личи и, че е сменена. Като се стопли няма звук няма нищо. Явно звука идва от механизма на самия педал, а не от помпата. Пробвах да пръсна с ВД40(това имах) по движещите части на педала , но ефект нямаше особено.

Та се чудя дали заради това да ходя пак в Порше или да карам така. Дали може нещо да се повреди или счупи? А и докато я закарам в Порше звука ще е спрял и незнам втори път дали ще са толкова отзивчиви. 

В допълнение от Порше документ не ми дадоха, защото било описано в електронната сервизна книжка и било по гаранция. Странно ми е, но предвид че не платих нищо го приех.

 

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропадане и при мен имаше даже мислех да не я пипам , а да ги викам да си я качват на репатрак. Но реших да го вдигна с ръка и от тогава проблем не съм имал. А цвъкането сшпред мен е пт втулката на шедала. Нея не я сменят. А и не е ясно дали са я гресирали добре. Ще се заслушам моята как работи, но не съм забелязъл странни звуци.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът е еднократен при отпускане на педала. Чува се когато е студено и не е карана колата. Като се пораздвижи и стопли спира. Тази сутрин примерно беше сравнително топло и само първите няколко натискания се чу. Ще видя някакъв силиконов спрей да взема да пробвам да напръскам тази втулка с него, че ВД-то не смазва кой знае колко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.