Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Капак клапани


r4ptor

Recommended Posts

Здравейте, имам Октавия 2 2007ма 2.0tdi 140 к.с DSG. Капака на клапаните сигурно е за смяна защото омаслява много, има и лепено около филтъра за картерните газове(мисля че така се нарича). Не съм първи собственик на колата, швейцарска е. Нов такъв капак доколкото разбрах е прилично скъп (като за 16 годишна кола). Вариант ли е да пробвам с капак втора употреба и ако ДА, има ли значение буквата след номера на частта? На моя капак номера 03G 103 469 N. Не мога да съм сигурен че е оригиналния. Намирам същия визуално, със същия номер на частта но без буква N отзад, дали би станал? Благодаря!

BC4AE2C3-D3AC-4D54-9D86-0F470F64FCA4.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, skodafen написа:

Няма смисъл по спомен е 80-100к км интервала му

Благодаря! Какво му се прецаква след 100К километра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skodafen написа:

вгардената картерна вентилация 

Моя точно около нея е лепен, не знам каква интервенция му е правена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя мнение за капак на октавия 2003 г. дизел, намерих го само в ЕТ за около 300 кинта. Проблема беше че май беше цепнат или изкривен и течеше масло от едно ъгълче. Тогава не посмях да рискувам с втора ръка, защото не е ясно в какво състояние ще е и колко ще изкара.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 13.03.2023 г. at 23:08, r4ptor написа:

Моя точно около нея е лепен, не знам каква интервенция му е правена?

Там са отваряли защото е капсулован и са го ревизирали  ако мембраната е здрава се почиства и пак се лепи.Иначе го водят консуматив и се сменя целия капак струва към 400лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.