Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Декларация при тест драйв


masurev

Recommended Posts

Здравейте,

Какво мислите за т. 5 от декларацията, която следва да се попълни преди тест драйв в Еуратек?

За мен, като НЕюрист, е доста разтеглива в ущърб на клиента.

20231014_081915.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е заради един тукашен форумен герой, който от време на време, примерно два пъти в годината, тръби, че ще иде на тестдрайв в Еуратек, на някои от моделите им с базова цена над 80 000 лв.

Хората се застраховат за подобни ситуации, не че гореспоменатият елемент има сериозни намерения за покупка, той няма пари дори и за една джанта от набелязаният него обект за тест драйв.

 

Като Ви притеснява нещо подобно, влизате в изложбения център, казвате какво искате, или носите си конфигурация и сядате с дилъра, за да я завършите и това е.

 

Тестдрайв, като дойде колата, платите я и я регистрирате - тогава.

Изведнъж тази кауза, която Ви притеснява, ще Ви се види, че е много на място.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"- Да взема всички необходими мерки за спасяване, предодвратяване, намаляване, ограничаване на щетите на автомобила." а заради тази подточка, същият този форумен субект направо не го допускат до тестдрайв ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай сега, "въпросния субект" в момента така са му пламнали ушите, че се чуди дали не е изиграл клема на средно напрежение ?

 

При мен влезе в сила т. 7, а и Ели на @PRRне беше много възхитена от пързалянето на Кодияк по завоите около село Калайджии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, РусенскоВарено написа:

Тестдрайв, като дойде колата, платите я и я регистрирате - тогава.

Изведнъж тази кауза, която Ви притеснява, ще Ви се види, че е много на място.

 

Е тва е все едно да си купуваш телевизор без да е пуснат. Аз "на картика" съм я виждал многократно колата. Неслучайно хората са измислили тестдрайв.

Мен лично не ме интересува форумния герой - колите си имат каско, а тази точка за мен е....

 

Става каквото и да е ПТП, застрахователя я знае тази точка, отказва БЕЗПРИЧИННО (в точката не е уточнено при какви условия застрахователя може да откаже да плати), Еуратек ти казвя дължиш едни пари, а ти като си нямаш работа ходи по съдилища, за да докажеш, че противозаконно са ти предявили "сметката"...

 

Ае, явно моят мироглед е грешен.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, вероятно се има предвид нещо злоумишлено или доказана вина за ПТП. Няма причина застрахователя да откаже плащане при настъпило ПТП ако мицифайките са доказали невинност на шофьора на тестовия автомобил.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не забравяте колко изключени покрития има в общите условия на различните застрахователи - някои компании не изплащат щети по ПТП, настъпило на трамвайни релси и още цял букет такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Хайде да не забравяте колко изключени покрития има в общите условия на различните застрахователи - някои компании не изплащат щети по ПТП, настъпило на трамвайни релси и още цял букет такива.

 

Ето, това вече е добро предположение, според мен.

Та, прави се едно уточнение, че става въпрос за изключенията по общи условия на застрахователя и нещата си идват на мястото, а не да се пишат некви общи текстове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.