Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 1.2 TSI 90 hp - мнения


plgospodinov

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми закупуване на личен автомобил и съм се спрял на Skoda Fabia 1.2 TSI 90 hp 2017 г. - 108 400 реални км.

 

Колата има за смяна 4 тампона на носачите и тампони и лагери на амортисьори. Предните спирачни дискове също са за смяна, имат ръб около 3 мм. 

 

Няма грешки или други проблеми. 

 

Видимо също няма забележки никъде по салона или външно.

 

Бюджетът ми е около 19 000 лв. Да взема ли Шкодата или да се оглеждам за друг модел или автомобил?

Редактирано от plgospodinov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, skodafen написа:

Зависи къде ще я ползвате предполагам я вземате за предимно градско каране 

 

Здравейте, да, от София съм и ми трябва предимно за градско каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, plgospodinov написа:

Здравейте, предстои ми закупуване на личен автомобил и съм се спрял на Skoda Fabia 1.2 TSI 90 hp 2017 г. - 108 400 реални км.

 

Колата има за смяна 4 тампона на носачите и тампони и лагери на амортисьори. Предните спирачни дискове също са за смяна, имат ръб около 3 мм. 

 

Няма грешки или други проблеми. 

 

Видимо също няма забележки никъде по салона или външно.

 

Бюджетът ми е около 19 000 лв. Да взема ли Шкодата или да се оглеждам за друг модел или автомобил?

За тия пари е60…

 

стига товарене на вторичния пазар, таз кола нова е струвала с ДДС 30к. Ако я вземеш за под 15 да го мислиш, иначе за 20к си вземи Октавия или най-малкото рапид 1.4тси. Тия с 5ст кутии и задни барабани вместо спирачки цена нямат :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста неща има за смяна предвид ,че на 100 к км не знам от качеството или е много душмански карана, моето мнение се препокрива с това на колелата бих предпочел Октавия щом ще се кара градско удачен 1.4 tsi примерно нещо такова: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11697364465030045

Редактирано от skodafen
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman, ти не искаше ли да се разделяш с автомобила? Аз няма да мога да си го позволя, както вървят нещата (за сега), ама бюджета на човека го позволява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, zloQQ написа:

@The Best Forman, ти не искаше ли да се разделяш с автомобила? Аз няма да мога да си го позволя, както вървят нещата (за сега), ама бюджета на човека го позволява...

Моита е от "гадните" комбита и не влиза в графата малък градски автомобил , а и на тоз етап по-добре да си седи на паркинга ;)

П.П. Ша те чакам да станеш мастит хакер и ще ти я продам :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега по темата - Иво , ако е внос автомобила е по-вероятно да е със задни дискове (ако не бъркам колегата sando2 е с такава и е много приятно оборудвана). Като минус е пет срепенната кутия относно разхода на гориво , но пак ако не се буташ в задръствания в час пик 5.5 до 6 е постижимо. Проблем е на извънградско , защото пет степенната кутия вкарва двигателя във високи обороти и тогава няма икономия.

Рапид Спейсбек е също добро решение за града , но и там има компромиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как е поръчана колата, относно задните спирачки. Когато поръчвах моята, при 1.2 тси 90 кс, задните дискове бяха опция, която можеш да поръчаш. Когато избереш 1.2тси 110 кс, дискови задни са по дефоулт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, моята е Австрийка и е със задни дискове, но пък може да да са я поръчали, с опция задни дискове. Ако я караш повечето градско, колега - колата си я бива. Въпреки и извън градско си е добре, возията за мака кола, изненадващо е доста добре. Както каза, колегата The Best Forman - шест скорости, ще харчи малко по-малко, но и така не е зле. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.12.2023 г. at 14:34, The Best Forman написа:

Сега по темата - Иво , ако е внос автомобила е по-вероятно да е със задни дискове (ако не бъркам колегата sando2 е с такава и е много приятно оборудвана). Като минус е пет срепенната кутия относно разхода на гориво , но пак ако не се буташ в задръствания в час пик 5.5 до 6 е постижимо. Проблем е на извънградско , защото пет степенната кутия вкарва двигателя във високи обороти и тогава няма икономия.

Рапид Спейсбек е също добро решение за града , но и там има компромиси.

Роднина има 1.0тси 95кс с дискове отзад, но Монтекарло. В Италия си я взе, налична! Но пак смятам, че твоята е правилната разфасовка за Фабия, макар че на теб ти идва бърза и презапасена! ЕГН, Гена! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.