Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia II - баницата


PIIIcoppermine

Recommended Posts

Преди 4 часа, niki написа:

Може на градско да се постигне, но с яки задръствания в студено време. 

На градско не го броим, моята Октавия в идеалния център без усилие подминава 10/100.

Но на извънградско дори с най-бруталното каране, на което съм способен (а аз съм способен) съм я добутвал до 7,5/100 и повече не качва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 341
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    94

  • joro-120L

    50

  • PIIIcoppermine

    50

  • PRR

    31

Аз съм правил 8 магистрално на Хюндай и30 дизел 90 коня. Тези голям бой носят, имам 30тина хиляди като служебна, карал съм я да и свирят летните гуми по пътища със завои. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метро Плевен - Джъмбо Ботевградско шосе няколко пъти (и в обратната посока също няколко пъти), време около 75 минути, разхода винаги е до 7,5/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, онова е 1,9tdi , мисля че обаче неговата беше 110ка,не съм сигурен, ако го напържа на 18- 19км , дали няма да чукне 9/100 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, maxrpm написа:

Споко бе и да я няма , утре ще ходя да оправят два теча от климатичната система , стига да си свободен , събирам те и отиваме, тамън ще караш на връщане , аз ще си пия биричка , ще я паркираш пред вас , а аз ще си я взема на другия ден. ;) Мойте мисля че са dot хх22

Страхотна оферта,  но ще пропусна... 2 седмици съм отпуска, след това може. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години слушах по радиото "Шевролет Спарк -малък градски автомобил , с еднолитров двигател , само за хх хххлв" Смях се , а сега даже го карам! :)

Ето един перфектен Шевролет Спарк, искате ли да предположим защо е в перфектно състояние ? Просто е с разчупено мислене , брат...  :)
https://www.alo.bg/chevrolet-spark-m300-1-0i-68-ph-engine-lmt-5-sp-2013-71-000-km-euro-5-shevrolet-spark-na-chasti-8611381

 

clipboard-image-acd655457267c07c.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, ghost_rider написа:

Страхотна оферта,  но ще пропусна... 2 седмици съм отпуска, след това може. 

Няма яд. Става дума за 18 ти и то ако ще има сбирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

След вчерашното ни пътуване мога да споделя.

Колата не е бавна, но наистина набира бавно. Като отбележим факторите пълен резервоар + мен (декем още ~85 кг. излишен товар) и включения, работещ на макс климатик, най голямата и мъка са големите гуми. Ако си минеш на указания размер 195/55R15, веднага ще усетиш разликата. Тази кола, особено с този двигател не е за 195/65R15. Да, масов размер е, за разлика от твоя, но има защо да се върнеш към него или най-много да вземеш 195/60R15. При този размер пак ще си над зададения, но с малко. Километражът ти ще показва скорост 1/1, защото сега показва по-малко от реалната, а при оригиналния размер винаги показва по-висока от реалната скорост и не на последно място, няма да ти опират гумите в подкалниците. А 100% ще усетиш, че може и по-бързо да ускорява.

За горивото ще се въздържа от коментар. На моята кола зареждам на разалични бензиностанции основно от обикновената нафта, но понякога на празен резервоар съм зареждал от скъпата. Нито разхода ми се е променял, нито вървежа. Или аз съм супер безчувствен, или тя не се влияе толкова от горивото. Това си е мое мнение, при теб нещата може и да са по друг начин, особено при по-малката мощност.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата ще сложа нормални 15ки , да видим, с мойте 500км на месец ,едва ли ще стигна да сменя тея летни, трябва да ги продам без пари иначе. Другото е, забравих да ти благодаря , колко спокоен пътник беше. Рядко ми се случва някой да се вози спокойно, без да скача , да ме стресира , да ми казва как да карам или да се лови за всичко , което види (колани , дръжки на тавана и т.н.). Представи си всичко това на десен завой в лява лента с 140.... :) Ти се чудиш, преди следващия ли да го напсуваш човека или след края на този ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

Рядко ми се случва някой да се вози спокойно, без да скача , да ме стресира , да ми казва как да карам или да се лови за всичко , което види (колани , дръжки на тавана и т.н.).

Що ли?

Преди 1 час, maxrpm написа:

Другото е, забравих да ти благодаря , колко спокоен пътник беше.

Ами взимай пример от него, ти като се возиш при мен пищиш като бебе, на което не са сменили пелените.

"Аууууу, внимавай, мокро ееееееееее! Трябва ли да караш толкова бързоооо?" (Аз още съм с 60 по правата на околовръстното.)

"Тука сега ще поднесе! Не така! Не такаааааааа!" (Изобщо не поднесе! Виж на следващия завой...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойствието ми беше само привидно. Всъщност бях под напрежение през голяма част от времето, но тъй като не пожела да те возя аз, гледах да съм примерен пътник. Добре че си отворих едно "кафе" (както казваше Буги, Бог да го прости), като тръгнахме, а след прибирането един приятел ме чакаше със новата порция, та се успокоих. Имам забележки относно маниерите ти на шофиране, ама ако приемаш критика и си склонен на съвети, мога да ти ги споделя лично, да не е пред всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък през цялото време се надявах ти да предложиш да караш на връщане , че да си отворя и аз едно кафе и да си зае*а колата в Надежда... , ама викам аре ся , човека като не му се кара , няма да го насилвам. Много си зле, що не попита? Па и ти след това , нали отиде кафе да пиеш?

 

Критика може, стига да не е по време на десен завой в лява лента , че и аз тогава съм доста изнервен, колата и тя се опитва да се изнерви и от мен зависи да не си *** веко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Що ли?

Ами взимай пример от него, ти като се возиш при мен пищиш като бебе, на което не са сменили пелените.

"Аууууу, внимавай, мокро ееееееееее! Трябва ли да караш толкова бързоооо?" (Аз още съм с 60 по правата на околовръстното.)

"Тука сега ще поднесе! Не така! Не такаааааааа!" (Изобщо не поднесе! Виж на следващия завой...)

На пасажерската седалка е по - страшно, че няма за какво да се хвана . :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, maxrpm написа:

На пасажерската седалка е по - страшно, че няма за какво да се хвана . :D :D

Една виагра върши добра работа в случая ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато съм возил Сашо, се оплака за първия завой с 140, казах това не е твоята кола и беше образцов пътник. Когато  ме е возил, освен късното натискане на спирачки, друго не ми е направило впечатление. А ако съм на задната седалка, отнасям плувката, нека някой да посмее да ме събуди тогава 😂

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.08.2024 г. at 18:30, Izolini написа:

Що ли?

Ами взимай пример от него, ти като се возиш при мен пищиш като бебе, на което не са сменили пелените.

"Аууууу, внимавай, мокро ееееееееее! Трябва ли да караш толкова бързоооо?" (Аз още съм с 60 по правата на околовръстното.)

"Тука сега ще поднесе! Не така! Не такаааааааа!" (Изобщо не поднесе! Виж на следващия завой...)

 

На 20.08.2024 г. at 19:59, maxrpm написа:

На пасажерската седалка е по - страшно, че няма за какво да се хвана . :D :D

Забиваш крака в таблото - подметките на капака на жабката и яко изпъваш че да натиснеш и облегалката с всичка сила, с дясната ръка се запъваш в дръжката на вратата, ама с цяла длан натискаш напред, а с лявата дращиш Ицо в опит да хванеш ръкава му........и ако не ти счупи кокалите още щом вдигнеш крака на таблото ще пристигнеш здрав и само насран.... Е после ще те пребие за щетите по колата, ма т'ва подробности 😆

И стига си мрънкал че Фобията не върви - ще ти дойда със 60 конявото 1.1 да ми направиш един ластик и да се кротнеш най-накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Logrus написа:

И стига си мрънкал че Фобията не върви - ще ти дойда със 60 конявото 1.1 да ми направиш един ластик и да се кротнеш най-накрая.

За какво да се гаврим с два трупа. Ела ми с каквото искаш, аз ще намеря от някъде 1.9TDI-PD и ще те разплача . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, maxrpm написа:

За какво да се гаврим с два трупа. Ела ми с каквото искаш, аз ще намеря от някъде 1.9TDI-PD и ще те разплача . :)

Аз ще дойда. Стига да не вземеш това на Пепо, на 1 километър ще имам време да пуша цигара, преди да долазиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Izolini написа:

Аз ще дойда. Стига да не вземеш това на Пепо, на 1 километър ще имам време да пуша цигара, преди да долазиш

Търси се 1.9TDI -PD хечбек, с ръчни скорости , до 300 000км, за изследователски цели в извънградски условия (магистрала). Възможните възникнали повреди се заплащат на магазински цени. :)

 

Двамата пускаме хронометър на Евлоги Георгиев посока Цариградско , позволен ни е навигатор мъж или жена, спазваме ограниченията по ЗДВП според google maps или Waze, на 3тия изход за Пловдив, хронометъра се спира, с цел да не се бърза в града. Крайна цел - срещата в Пловдив на фитнес Лаута

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, maxrpm написа:

За какво да се гаврим с два трупа. Ела ми с каквото искаш, аз ще намеря от някъде 1.9TDI-PD и ще те разплача . :)

 

Преди 1 час, maxrpm написа:

Търси се 1.9TDI -PD хечбек, с ръчни скорости , до 300 000км, за изследователски цели в извънградски условия (магистрала). Възможните възникнали повреди се заплащат на магазински цени. :)

 

Двамата пускаме хронометър на Евлоги Георгиев посока Цариградско , позволен ни е навигатор мъж или жена, спазваме ограниченията по ЗДВП според google maps или Waze, на 3тия изход за Пловдив, хронометъра се спира, с цел да не се бърза в града. Крайна цел - срещата в Пловдив на фитнес Лаута

Ако го караме по второто ти мнение, съответно да се движим по ЗДВП, к'во точно ще си мерим? Или се разчита да се разплача щото ми люти на очите от пушлявещият пред мен дизеляк, който се мъчи да набере по баира и ми се пречка или пък мога да ревна от мъка, докато чакам 5 минути да вдигнеш обороти, че да изпревариш някой рейс? 😂

Относно труповете - боря се със себе си просто, ма се опитвам да ти дам шанс да си вдигнеш самочувствието, ма кат нещеш.....

А иначе вече съм стар аз за гонки, моите километри с мръсна газ вече съм ги минал, па и колата ми е семеен буркановоз, не е някоя яка тупалка, и най-вече не е Шкода, така че с удоволствие упълномощавам Пепи @PRR да се позабавлява с теб със Супер Б-ето, или пък Ицо с Вишната - просто за да е сток возилото, че няма да е честно натупаният EvilRed на Юли или някоя друга бегачка да те остави в точка. Пък аз, пенсионерски, ще тръгна 3 минути по-рано, че да те изчакам на входа на Пловдив. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата, след срещата в Пловдив, карах към 2 км. зад, до и пред Сашко. Направи ми впечатление, че е изключително предпазлив, бавен, муден, да не кажа страхлив. Нямаше някаква нахаканост и самочувствие при карането. Може да не е бил на кеф. Но това са ми първите впечатления. Като бях зад него използваше спирачки по завои, които се вземат спокойно със скоростта, с която се движехме. Не че намаляваше, но стоповете му светеха. Имах чувството, че карам зад учебна кола. Та, не го слушайте.;) Иначе, нямам нищо против да направите един курс до Пловдив. 🍻

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, joro-120L написа:

Като бях зад него използваше спирачки по завои, които се вземат спокойно със скоростта, с която се движехме. Не че намаляваше, но стоповете му светеха

Светят, защото Сашко взима завоите с натиснат съединител. И му трябва спирачка, за да контролира колата. Някак, това е школа, дето е извън моите способности.

Повече данни трябват ли ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Izolini написа:

Светят, защото Сашко взима завоите с натиснат съединител. И му трябва спирачка, за да контролира колата. Някак, това е школа, дето е извън моите способности.

Повече данни трябват ли ти?

Няма нужда да ми обясняваш неща, които знам. От една седмица се чудех дали да го напиша това. Вече съжалявам.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, joro-120L написа:

Няма нужда да ми обясняваш неща, които знам. От една седмица се чудех дали да го напиша това. Вече съжалявам.

Недей , че ще те погнат и тебе , че си некадърен, а си добър човек. Аз поне мога да си ги е**вам колкото си искам, всичките знаят че с 1.9tdi ще ги напапкам, никой не ми показа как се взема завой на скорост , а Асенката докато го возех се уговаряше с кого да пие кафенце , така че тук жертва няма... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.