Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia II - баницата


PIIIcoppermine

Recommended Posts

Преди 11 часа, maxrpm написа:

... , бия ръчна , завъртам се и ...

Ами то друго с ръчната няма какво да се случи! Натворил си хиляда глупости и, вместо да се поучиш, обясняваш как "патката" била виновна, че не те чула ;) Саше, колкото повече пишеш, толкова повече се излагаш :( Прочети малко относно физиката на автомобила и пътното поведение и се замисли какви ги вършиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 341
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    94

  • joro-120L

    50

  • PIIIcoppermine

    50

  • PRR

    31

Преди 18 часа, PRR написа:

 

Направо не мога да го повярвам. Не съм фен на тези експерименти, но просто не виждам причина да не може и ми е безкрайно интересно да пробвам. Между другото на всички коли, които съм притежавал, съм го пробвал и не е имало проблем да го направя. 

Е, вече и на моята може 😤 Днес успях да счупя нещо - седнах от едната в другата кола и по навик бутнах лоста да изключа от втора без да барам съединения, нещо изпращя и лоста се премести.

 

Говорих с един приятел, който е в час с тези коли - на някои кутии и а някакъв пластмасов палец, който точно съм успял да счупя. Няма проблем за кутията, няма и промяна в работата й, но вече няма това ограничение за изключване. 

Явно съм изтеглил късата клечка и точно моята кутия е била с този "палец"....е, минало бешело 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, винаги може да се научи още нещо ново :) Аз до сега не бях попадал на такава кутия, но явно французите са направили. Но, замисляйки се над написаното, по-скоро си мисля дали този "палец" не е за да пази кутията от включване без съединител (доста по-рискова и опасна операция) ? Защото изключването, с изключение на такова от дупки, примерно, не е проблем. Но това са само разсъждения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, PRR написа:

Но, замисляйки се над написаното, по-скоро си мисля дали този "палец" не е за да пази кутията от включване без съединител

И аз така мисля. А кое го разблокира, за да превкл. нямам идея.

Чавдаре, при здрав палец, изключваше ли на място, с изгасен двигател....  и Ицо може да знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук стана страшна сапунка с елементи на фантастика. :) 
Аз имам чувството, че Сашко ги пише тези глупости само за да ви дразни.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, axel написа:

Тук стана страшна сапунка с елементи на фантастика. :) 
Аз имам чувството, че Сашко ги пише тези глупости само за да ви дразни.

Има нещо вярно...

Ако пак ме качи някога Сашо, ще си взема показалката (телескочипна антена от радио) и ще го бия през пръстите, като започне да прави глупости, щом не възприема препоръките, които му даваме за безопасно и безаварийно шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, joro-120L написа:

И аз така мисля. А кое го разблокира, за да превкл. нямам идея.

Чавдаре, при здрав палец, изключваше ли на място, с изгасен двигател....  и Ицо може да знае.

Не Жоре. Искаше си да й натисна педала. Успявал съм един или два пъти, но предполагам че е било някакво съвпадение - например незаключил добре "палец" или де да знам. По-горе бях писал че трябва да я загасиш, за да ръчкаш лоста спокойно - моя грешка.... покрай тея Сашковизми почнах да си ръгам аз по колата да видя кое как е 😂

Преди 2 часа, ghost_rider написа:

Има нещо вярно...

Ако пак ме качи някога Сашо, ще си взема показалката (телескочипна антена от радио) и ще го бия през пръстите, като започне да прави глупости, щом не възприема препоръките, които му даваме за безопасно и безаварийно шофиране.

Дървена линия - да го шляпаш по ръцет е и краката с нея. Яко пържи и през дънки 🤣

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Logrus написа:

покрай тея Сашковизми почнах да си ръгам аз по колата да видя кое как е 😂

Няма палец - няма проблем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, joro-120L написа:

И аз така мисля. А кое го разблокира, за да превкл. нямам идея.

Чавдаре, при здрав палец, изключваше ли на място, с изгасен двигател....  и Ицо може да знае.

Педала на съединителя. На загасен двигател също искаше да се натисне съединителя, за да можеш да местиш лоста.

Преди 3 часа, axel написа:

Тук стана страшна сапунка с елементи на фантастика. :) 
Аз имам чувството, че Сашко ги пише тези глупости само за да ви дразни.

Ами, не го надценявай 🤣

преди 41 минути, Logrus написа:

Дървена линия - да го шляпаш по ръцет е и краката с нея. Яко пържи и през дънки 🤣

50 сантиметра свт 5х10 абракадабра 🪄

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкоз баби , Сашко и магарешка каруца няма да се научи да кара :)

Интересно ми е косматото бистришко чудовище , защо експериментира с най-кашкавалените скорости .. за такива експерименти си трябва сериозна механика ГАЗ , ВАЗ , Москвич ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

.. за такива експерименти си трябва сериозна механика ГАЗ , ВАЗ , Москвич ;)

Там няма палци за трошене. Скоростите влизат и излизат с двата пръста. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

От толкоз баби , Сашко и магарешка каруца няма да се научи да кара :)

Интересно ми е косматото бистришко чудовище , защо експериментира с най-кашкавалените скорости .. за такива експерименти си трябва сериозна механика ГАЗ , ВАЗ , Москвич ;)

Щот съм мазохист бе докторче - кой *** иначе ще кара 8-о поред дърто Рено, па ще си купи и още една французойка 🤣 А и иначе голема скука - на къде погледна само вагЕни и сите с еднакви ядове - така има разнообразие 😆
На Московците не съм фен, Ладите ....достатъчно са ми минали през ръцете, за да знам че не са за мен, а с ГАЗ-ката експерименти не съм си правил - то си беше живо научно чудо да й уцелиш от раз вярната предавка 😁 За мен са двата такта, ма там (ако все още помниш толкова назад във времето 😝) скоростите са още по-голяма беля.

Преди 2 часа, maxrpm написа:

Честито , Чавдаре, вече си имаш нормална кола. :)

 

Че тя ненормална ли ми беше до сега? Явно е време за следващата в такъв случай - тази става скучна 😁

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.08.2024 г. at 12:51, Logrus написа:

Е, вече и на моята може 😤 Днес успях да счупя нещо - седнах от едната в другата кола и по навик бутнах лоста да изключа от втора без да барам съединения, нещо изпращя и лоста се премести

Сега те виждам каква простотия си сътворил. Какво значи "бутнах", бастун такъв? Да не го напъна все едно качваш по стълбата външно тяло за 18ка? Ако хванеш правилно момента лоста излиза с един пръст. Ако не излиза, значи нещо си осрaл и пръста е на грешното място!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко сега на авто тематика. Утре ще опитам да махна двойното заключване през VCDS. Tрябва ми log oт Фабия 2 на която и се затварят прозорците с дистанционното, или поне Central Electronics coding- a . Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, maxrpm написа:

... Утре ще опитам да махна двойното заключване през VCDS. ...

Не съм подстрекател , ама не можеш , а освен всичко друго си и мързел .. казал съм ти да натискаш два пъти бутона за заключване , като нещеш двойното заключване , ама ти не .. ай пънкяй се у жегата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, The Best Forman написа:

 .. ай пънкяй се у жегата :)

То па една жега :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.