Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разпределителен вал


Боян Радев

Recommended Posts

Привет колеги,има ли някои в своята Фабия 1,4 с долен вал мотора които е, сложен по голям разпределителен вал? До колкото знам, 237 градуса и лифт 4,5 ако не бъркам е заводския. Не съм много запознат с тия мотори! С две думи има ли начин да си намеря по голям вал за моя мотор? Благодаря 

Редактирано от Боян Радев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам най-слабия Фаворит (58 к.с.) е с 258/260 и лифт 5-5.5 мм. и според мен няма логика на Фабия с 68 к.с. вала да е 237. Но инак , като изключим хидравличните клапани и различните ангренажни колела , други съществени разлики няма с по-старите поколения мотори на Шкода. 

За Фаворит/Фелиция съм виждал валове 260/262 , 280/280 и 320 с лифт от 6 до 7.9 мм. , но специално 320 градусовите , че понякога и 280 не се разбират с инжекциона , освен ако не насадиш друга моторна електроника от рода на Мегаскуърд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам от колега, Фабия е с по малък вал дори от фаворит и фелиция. 248/248 и 254/254 примерно са на модели фелиция 1.3 mpi . И в тоя ред на мисли взаимозаменяеми ли са Фабия, фелиция и фаворит валовете защото на пръв поглед са еднакви ? А за инжекциона не е проблем,мотора ми е  с карб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобявал съм двигатели от 1000МВ до Фаворит , но в механизма на разпределителния вал е пипал инж. Ханс и не мога да кажа със сигурност , че ще са 100% заменими. Единствено знам със сигурност , че гарнитура от Фабия става на Фаворит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.