Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгрев на страничните огледала


Kitty

Recommended Posts

Преди 6 часа, Kitty написа:

Рециркулацията съм я включвала точно два пъти и то за да проверя дали работи. Не знам как е при другите коли, но на моята се изключва автоматично като превключа от режим подаване на въздух от пода на подгрев на стъклата. А и този режим при възможните два от четири режима на вентилацията не се включва и те са режимите само за подгрев на стъклата и подгрев и подаване на въздух от пода. 

Предполагам, че се запоти толкова много от това, че бях в задръстване и около мен имаше коли, а и бях на изхода на тунела който от Ботевградско шосе отива към Редута и Слатина. Само предницата на колата беше излязла от тунела като започна пороя. И не съм сигурна дали това, че около колата беше пълно с работещи автомобили не повлия някак на нещата.

Ако клапите са настроени за обдухване на предното стъкло, рециркулацията не може да се включи или ако е била включена преди това се изключва автоматично при завъртане на селектора. Идеята е, точно това, че за да се изчисти запотяването е нужно да влиза свеж въздух в купето. Не помня къде е филтъра на купето на Ф1, но при О1 е на кофти място от гледна точка, че се мокри и бързо се скапва и си губи свойствата, иначе е лесно достъпен за смяна. При тази ситуация някакво спасение е само по-честата му смяна. Препоръчвам смяна поне веднъж годишно, макар че има хора които сменят и по 2 пъти преди лятото и преди зимата, дори и да няма достатъчно голям пробег. Разбирам, че автомобила се кара в София, а вероятно "спи" на улицата, така че факторите са достатъчни за да оправдаят по-честата му смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.