Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Еърбег


Otherside

Recommended Posts

Здравейте,

Миналата седмица реших да сваля километража,за да го почистя от вътре (кой ме кара да пипам...). След като го почистих и върнах на мястото,еърбега светна. Ходих до един приятел,който има VCDS. След четене за грешки,изкара грешка 01317. Потърсих в интернет,какво означава и ми излезе това - The 01317 fault code in VW vehicles indicates an issue with the control module in the instrument cluster. This can mean a few things. The wire to the cluster could be bad, or the ground could have shorted.

Преведох си го,но не зная,откъде може да е проблема. Не съм пипал ,или бутал нищо. Просто свалих километража и го върнах.

Предполагам,че няма да се размина без сервиз,но ми се ще да зная,какво може да е довело до тази грешка,за да не ме излъжат.а незнаещ човек лесно се лъже.

Ще съм благодарен на всички отговори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си разкачил акумулатора е нормално да запише грешки за еърбег и табло .. забършете грешките и готово.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направихме го,но продължава да си свети. Предполагам,че нещо съм бутнал(някой кабел) ,макар че зад километража няма нищо. Просто съм в МАТ. При ШАХ ,бих намерил някакъв изход,но ...който има Фабия първа генерация,знае какво има зад километража,а и....просто не знам..Гледах видеа,четох къде ли не,но не намерих отговор,затова се обръщам към вас,всички посетители в този форум (който по default е да се избегне сервиз).

Надявам се на някакво предположение,което да опитам преди да отида в някой сервиз 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела да се опитам да ти изчистя Crash data - та , ако не свали таблото и повтори спойките на пиновете на конекторите. Ако имаш и лаптоп с работеща батерия, да не мъкна моя, цена няма да имаш! :) Aко се стигне до смяна на централата на Airbag - а , ето това са Coding- ите на различните модели , аз смених моята с буква C 12338, тогава това намерих, но се наложи да режа пластмаси от куплунга , за да влезе .
50.jpg

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.