Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свалиха ми номерата


Recommended Posts

Здравейте! Вчера дадох на един приятел да ми пробва скутера но една цивилна кола го беше спряла в махалата и установи че няма книжка и ми свалиха номерата на за 6 месеца искам да попитам има ли някакъв начин да обжалвам и също имат ли правото да ми свалят номерата като мотора не е на името на каращият го.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси, какви са наказанията за лицата, даващи МПС на човек без правоспособност. Там трябва да е описано, какви са санкциите и най-вероятно няма шанс за обжалване и печелене на дело... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пределно ясно е наказанието в случая.

 

Screenshot_20240612_135936_Firefox.thumb.jpg.de4e298dee4291fca26a192f959a07ed.jpg

 

Източник:

https://club.autodoc.bg/magazin/shofirane-bez-svidetelstvo-za-upravlenie-nakazaniya-i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а може ли да кажа че не съм предоставил мотора а е откраднат от лицето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sinapa06 написа:

Добре а може ли да кажа че не съм предоставил мотора а е откраднат от лицето

Можеш да кажеш, че не си го давал и го е взел сам, без твое знание - приятелят ти трябва да понесе наказателна отговорност, може и лишаване от свобода за кражба и обсебване на чужда вещ :) Тоест, можеш да си помогнеш, като го вкараш в затвора него. 

 

Когато правиш глупости си плащаш, обикновено. Тия неща с "ще го дам на един да го пробва" - отдавна трябва да са история, вече не живеем в тези времена - свърши. Полиция има навсякъде и всеки един може да те олепи така, че да ти се завие свят. Сега и за тебе и за него глоба, защото си го предоставил на неправоспособен - чакаш си 6те месеца (бързо ще минат) - минаваш си целия цирк по регистрацията отначало и другия път ще питаш "имаш ли книжка, защото ако нямаш, ще ми купуваш същия мотор, регистриран, да мога да си го карам" :) 

 

ПП: Същото нещо е и ако дадеш оръжие на дете, на пиян, на неправоспособен да борави с оръжие. Колата, моторът, скутерът - всичко би могло да се разглежда, като оръжие, защото можеш да ги засилиш в заведение на тротоара, в спирката на градския транспорт и да размажеш доста хорица. Оръжие е, което ти като правоспособен не трябва да предоставяш на друг, който не може да борави с него (той може и да може да борави, ама като няма документ да го докаже - гориш ти, защото си го дал).

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно - първо беше:

Преди 9 часа, sinapa06 написа:

искам да попитам има ли някакъв начин да обжалвам и също имат ли правото да ми свалят номерата като мотора не е на името на каращият го.

 и като се разбра, че няма как да мине и в конкретният случай е спазена съответнтата точка в ЗДвП при извършено нарушение, се отиде на вариант:

Преди 1 час, sinapa06 написа:

а може ли да кажа че не съм предоставил мотора а е откраднат от лицето

Тоест, признаването на вината на собственика от самия собственик и понасяне на последствията и разписаната санкция от действията му изобщо не стои на дневен ред, търси се единствено начин за измъкване от ситуация, която попада под ударите на ЗДвП, без значение как.

 

Разделът е за Правна консултация, не за методи за избягване на наказания, наложени при извършени нарушения.

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.