Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за купуване на Skoda Yeti 1.2 TSI бензин 105 к.с. 2011 г.


stensyto

Recommended Posts

Здравейте колеги. Моля, някой да сподели нещо за проблемите на въпросния модел - Skoda Yeti 1.2 TSI бензин 105 к.с. 2011 г. Майка ми днес са я капарирали в един автосалон в с. Труд и утре ще ходят да вземат и да я погледне майстор. Майстора, който ще я гледа според мен не е специалист по такива коли, но ще погледне общото и състояние. Четох за проблем с разхода на масло при някой модели на Yeti. Дали това с маслото се отнася и за този модел и ако да, има ли някакво решение чрез замяна на някоя част например. Ще съм благодарен ако някой сподели някаква информация за модела. Благодаря предварително. Живи и здрави. Обявата е тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи как за разхода на масло как карана и подържана, но по принцип е от проблемните мотори вероятно ще трябва да се сменят и веригата и обтегач ,които също са леко проблемни 

Също и скоростната кутия на този мотор не е от много читавите ,но поне вече майсторите се научиха да ги ремонтират личното ми мнение е че този мотор за yeti не е най-добрият избор 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези години - дизел. За съжаление - това е положението. Ако разхода е неприличен, ремонта е 1/2 от цената на обявата по спомен...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодар за отговорите. Опитвам се да откажа баща ми да я вземе и да си вземе капарото, ако му го дадат. Гледах Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 2016 г. за 17900 лв. на 257655 км. Някакво мнения за този мотор може ли?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 TDI е от най-безпроблемните мотори на марката може да погледнеш тигуан https://www.mobile.bg/obiava-21711789970716370-vw-tiguan-4x4-tdi

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познат има същото бензиново Йети, но с ръчна кутия. Купи я на 150хил км "уж" реални италианка. Имаше проблем с веригата и вървежа. Оправи я срещу 2000-3000лв. При скорости над 60 миксерчето е шумно, но за непретенциозните си върви прилично. Вози доста добре с 16-ки джанти. Разходът на бензин е далеч от зададения от производителя. DSG7 от тези години са необслужваеми според Ваг, но не е така и на 250 000 може и да са към края на технологичния си живот.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела също не е по-малко шумен а и като цяло колата си е шумна. 

За мен усещането е за тясна шумна кола с не особено добра возия, но това е относително.  Конкретно говоря за 2 дизел 4х4. Иначе върви  прилично и вдига 200 по километраж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Нашите купиха Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 2016 г. Колата е от Швейцария и преди 10 хил километра е сменяно маслото на DSG-то, проверихме в Шкода. Имаше доста емоции след регистрацията в КАТ, колата пали и загасва веднага... Ужас. Оказа се, че е от ключа, не е обучен или нещо такова. Сложихме другия ключ и запали от раз.. Дъртите са доволни и и се радват, най вече че е висока и за трудно подвижни хора с патверици и двамата влизат в колата лесно и им хареса как се кара. Оказало се, че имало камера при заден ход, което аз на Супърба 2014 нямам,, 🙂 Живи и здрави..

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много безавайни километри ,нещото което препоръчвам е да смените маслото на халдекса и задния диференциал с оригинално на запад не го сменят и съответно силно намаляват ресурса им счупят ли се ремонта им е доста скъп

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Мисля, че сте направили по-добрият избор. Разбира се и с помощта на колегите.

Със здраве и безаварийно да си я ползвате.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Добър избор! Наистина сменете всички масла, както колегата по-горе е отбелязал. И друго важно! Ако има проблем с ключа, идете при ключар, който да изтрие всички програмирани ключове и да сложи тези,които имате. Безаварийно ползване!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skodafen написа:

Честито, много безавайни километри ,нещото което препоръчвам е да смените маслото на халдекса и задния диференциал с оригинално на запад не го сменят и съответно силно намаляват ресурса им счупят ли се ремонта им е доста скъп

От къде може да се поръча оригинално, от Еуротек ли или просто да отговаря на някакви стандарти..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stensyto, Можеш да се довериш на този сервиз за бъдещо обслужване на автомобила.

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.