Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатика изключва след половин час работа?


yavor_

Recommended Posts

Добър ден,

В гаража си имам Fabia Combi 2015, 1.2 TSI, 90hp. 

Паля колата, климатика тръгва и работи добре. Карам половин час и климатика спира да работи. Изключвам и пак включвам от копчето - не работи!

Гася и паля колата - климатика тръгва! След малко пак същото...изключва...

Смених регулирящият клапан на компресора и проблема остава.

Къде може да е причината за това изключвяане на климатика?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елбатрон се казва сервиза, който мисля, че може да помогне. Нека някой ме поправи ако греша. Казвам го, защото може да спира от много неща. Радиатор, перка, датчик налягане или някой друг... Добрата диагностика е предпоставка за бързото и точно решение на проблема, а в този сервиз по спомен се справят отлично.

Успех!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик за налягане - по описаното по-горе. Но защо сработва е въпрос на диагностика - дори задръстен филтър купе може да е причината. За да се повиши налягането, дотолкова че да задейства датчика, обикновено липсва въздух, който да охлажда системата. Другият вариант е дефектирал датчик или дефектен/увреден кондензатор ("радиаторът" на климатика, който стои отпред при радиаторът за охладителната система).
Велко @zloQQ е прав за Елбатрон, с две ръце съм ЗА, но аз  първо бих пробвал с промиване (външно, механично, с водоструйка например) на кондензатора и смяна на филтър купе. В една друга тема имаше нагледно снимано какво се събира м/у радиатора за охлаждането и кондензатора на климатика. Също имаше снимки на какво прилича кондензатора след въздействието на солта по пътищата и разни механичн и въздействия. Тук:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2024 г. at 12:37, zloQQ написа:

Елбатрон се казва сервиза, който мисля, че може да помогне. Нека някой ме поправи ако греша. Казвам го, защото може да спира от много неща. Радиатор, перка, датчик налягане или някой друг... Добрата диагностика е предпоставка за бързото и точно решение на проблема, а в този сервиз по спомен се справят отлично.

Успех!

 

Благодаря за инфото за сервиза!

 

Ще се възползвам от него след като лично проверя състоянието на филтъра на купето и замърсяването на на радиатора.

 

Между другото, вчера я карах на диагностика и показа неработещ датчик за налягане. Сменихме го бързо. Климатика отново спря да разботи след 20 мин работа. Така че не е от регулиращия клапан или датчика за нялагане тъй като те са сменени.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2024 г. at 21:00, Logrus написа:

Датчик за налягане - по описаното по-горе. Но защо сработва е въпрос на диагностика - дори задръстен филтър купе може да е причината. За да се повиши налягането, дотолкова че да задейства датчика, обикновено липсва въздух, който да охлажда системата. Другият вариант е дефектирал датчик или дефектен/увреден кондензатор ("радиаторът" на климатика, който стои отпред при радиаторът за охладителната система).
Велко @zloQQ е прав за Елбатрон, с две ръце съм ЗА, но аз  първо бих пробвал с промиване (външно, механично, с водоструйка например) на кондензатора и смяна на филтър купе. В една друга тема имаше нагледно снимано какво се събира м/у радиатора за охлаждането и кондензатора на климатика. Също имаше снимки на какво прилича кондензатора след въздействието на солта по пътищата и разни механичн и въздействия. Тук:

 

 

Благодаря за съвета!

 

Вчера, след диагностика го сменихме и него, защото показваше, че не работи. След поставянето на датчика диагноистиката показа, че всичко е наред. Тръгнах си от сервиза и след 20 мин пак спря да работи климатика...

 

Ще потърся за механичните причини, за които спомена и след това, ще я закарам пак на диагностика. Ще промия външо и ще погледна филтъра, но ме съмнява, че е от него тъй като го сменям при всяко обслужване, последното беше преди 5000 км!

 

Ще се върна с информация утре!

 

Благодаря!

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.