Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

LED плафон за заден номер - какъв?


Recommended Posts

Колеги, вчера намерих изваден и счупен единия плафон за осветление на задния номер. Дали се е счупил сам или някой се е мъчил да го вади и го е строшил - не знам.

Търсих из интернет - масово се предлагат LED заместители. Вече съм патил с тези LED заместители със старата кола и установих, че дали ще ги хване диагностиката за изгоряла крушка - божа работа.

Взех едни на прима-виста, уж за Yeti и днес реших да ги пробвам. Първо - буксите се оказаха различни и се наложи рязане и запояване. Позаиграх се, преправих ги. Второ - изолацията отдолу беше толкова дебела, че не можах да ги закопчая по никакъв начин. Казах си - ще я изрежа и ще сложа силикон, само да светнат без грешка. Запалих ги и хоп грешка за изгоряла лампа. Питах ги изрично по телефона дали борда ги хваща - не ги хващал.....трънци не ги хваща. 

Сега като им изпорязах кабелите вече не мога и да им ги върна. Иначе готино светят ама......

 

Сега, за да не играя на проба-грешка и само да плащам куриери, да ви попшитам: Някой слагал ли е такива LED плафони? Какви и от къде? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Пишете едно лично съобщение на колегата @JORDITO, той е гурото факир по всякакви тоци, жици, LED осветления и още какво ли не, със сигурност ще Ви предложи работещо, стабилно и безпроблемно решение.

 

Поздрави.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 8 години съм с плафони от Алиекспрес. Естествено са различни, но тези вярвам ще станат за Йети без да дават грешка:


BGN19.17 | 2PCS 24-SMD LED Number License Plate Light For SKODA /For Rapid /For Yeti /For Superb B6 /For Fabia No Error RU Accessories
https://a.aliexpress.com/_EymYCVt

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи един VCDS на колата и виж дали имаш опция да зададеш на компа, че крушките са LED или да не ги проверява. Аз така си играх с предните габаритни светлини - всички LED крушки, които намерих и не даваха грешка, не ми харесаха как светят. И обратното - тези, които ми харесваха като светлина, даваха грешка. Накрая се ядосах, разрових се във VCDS и си реших проблема.

 

Иначе @РусенскоВарено ти е дал вярното и лесно решение, @JORDITO със сигурност ще може да ти свърши работа.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.