Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въже кора багажник Октавия 1 лифтбек


ghost_rider

Recommended Posts

Надявам се да е ясно от заглавието, но за всеки случай добавям и снимки.

20240704_081740.thumb.jpg.17204c3be4983000f0cbadf2b7d4ce90.jpg

20240704_081814.thumb.jpg.c5479fea3eac6b6ad4c3dd5d5780b535.jpg

За съжаление някъде си изгубих едното въженце което повдига и държи кората на багажника.

Вероятно ще мина довечера през ЕТ да проверя има ли го и колко пари е, че в онлайн каталога ми излизат над 10, но не знам какъв е парт номера на това което ми трябва.

Ако някой има излишно и би се разделил с него срещу почерпка разбира се, бих се радвал да се свърже с мен.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @ghost_rider, ето го палавника:

 

https://www.skoda-parts.com/spare-part/1u0863634d-rear-plate-strap-china-46558.html

 

Странното е, че на сайта на Шкода България в раздела Справка за асортимент нищо не излиза при изписване на партидния номер, в някой от 4те дадени варианта, нито при Резервни части, нито при Аксесоари.

 

Но поне ще знаете какво да покажете в Еуратек, те ще се ориентират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че държиш всичко да е оригинално, но ако не намериш нищо не ти пречи да си направиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, РусенскоВарено написа:

Колега @ghost_rider, ето го палавника:

 

https://www.skoda-parts.com/spare-part/1u0863634d-rear-plate-strap-china-46558.html

 

Странното е, че на сайта на Шкода България в раздела Справка за асортимент нищо не излиза при изписване на партидния номер, в някой от 4те дадени варианта, нито при Резервни части, нито при Аксесоари.

 

Но поне ще знаете какво да покажете в Еуратек, те ще се ориентират.

Благодаря, това го намерих малко след като пуснах обявата и също не открих нищо в сайта на ЕТ, но не писах допълнително.

 

@Izolini прав си, но според успеваемостта с намирането ще преценя. Обмислям и този вариант. Все пак за нещо което струва ново 5 лева, не бих дал пари като за 2, със все кората, защото по моргите често ги изхвърлят такива части, които не се търсят, ама чуят ли че търсиш ти искат пари като за нова оригинална част, че и отгоре...

 

П.п намерих и вариант с универсално въженце. По-дълго е и си го правиш сам на размер, но за да станат еднакви може би ще е добре и другото да заменя, защото може да се окаже различна плетката и новото да е еластично, както например съм виждал на Astra G ако не греша.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години съм купувал такова въженце за О2 от ЕТ, така че провери там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямате ли връзки за обувки? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

Нямате ли връзки за обувки? ;)

Плюс коркова тапа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзките за обувки с коркова тапа са решение ..., ама безкрайно грозно :(

Предполагам, че по моргите ще се намери, но аз лично бих си забъркал епоксидна смола във формичка от пластелин и бих си направил отливка. След това с бургийка и едно хубаво черно въженце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Плюс коркова тапа

Не Ице. Трябва да е тежест, за да издърпа въжето под кората при затваряне на капака. Купува се едно оловно топче за рибарски такъми от Ловно-рибарския магазин, с подходящ грамаж.

Може да се върже и гайка, но звучи много грубо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За самоделно решение, не ми липсват идеи, но все пак се целя в оригинална визия. Обикалянето по моргите освен време си е разход, особено за такова дребно нещо, а и 5 от 6 места сигурно ще ми кажат имаме всичко, а на място ще се окаже, че колите са комби и изобщо нямат такива части или ако има въжетата ще са заминали заедно с кората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ghost_rider в автоморгата на Надин, между Мировяне и Нови искър, имаше няколко такива октавии. Утре работят от 10 до 17, ако имаш време мини и провери. Дано са останали. 

Аз лично като цени съм доволен от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих в ЕТ - греда... От 21' година не се произвежда, иначе цената е 6 лева.

@vladkant, не съм в София, иначе щях да мина. Ще пробвам в Сряда или Четвъртък, ако не изпадне от друго място преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Голяма глупост... Срам не срам, си признавам, намерих си въженцето. 2 седмици минавам покрай него и чак днес се наведох случайно и го видях, че ми е било под носа.

Въпреки това очаквам от китайците да ми пристигне някакво, което се регулира по дължина, защото вече е изпратено и платено, та няма как да го откажа.

Темата е за ключ, благодаря за включванията и извинете за разсеяността ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Izolini locked this тема
  • Izolini unlocked this тема

Ето какво пристигна от Китай.

20240730_123332.thumb.jpg.f88ba34fb662165bd623ed21b157aad2.jpg

Оригиналното е в ляво, новото е в дясно. Качеството е добро, регулира се дължината, забиваш тапичката отдолу и готово. Става си като оригиналното. Е ще стои за резервно или ако някой му потрябва да се обади.

Ето и линк към артикула:

https://vi.aliexpress.com/item/1005006432889427.html?spm=a2g0n.order_detail.order_detail_item.2.38bdf19cvR9tOh&gatewayAdapt=glo2vnm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.