Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Присецване/ритане на скоростната кутия


Петър Адамов

Recommended Posts

Колеги, 

 

Две неща са очевидни: 

 

1. Аз късмет с колите явно няма

2. В секцията Суперб 3 отново явно съм най-активен. 

 

И след като ви разказах за повредената adblue система (сменена с нова) и бучащият диференциал (сменен с втора употреба и ревизия 2020г.) е време да ви споделя за новото си предизвикателство, като разбира се ще се радвам на съвети, добри практики или просто съчувствие. 

 

Всичко започна преди 2-3 седмици, когато колата ми изгасна на пешеходна пътека. Тогава обаче Start/Stop системата беше активна и аха да изгасне колата, пешеходците пресякоха по-бързо и аз подадох газ. Колата присецна и изгасна. Тогава си помислих, че просто е съвпадение защото запали веднага след това. 

 

От тогава обаче при потегляне и смяна 1>2>3>4 колата приритва/присецва. Не го прави всеки път. До тук съм забелязал, че го прави след като колата е работила поне 15-20мин. И пак не го прави всеки път. Ако е по наклон и карам да кажем на 6та с 80км/ч и леко натисна спирачката в повечето случаи пада директно на 3та и стига до 4-5к оборота. като скоростта е примерно 60-70км/ч

 

Понякога е при потегляне. Понякога е при шофиране. Тази сутрин забелязах че присецна дори докато си беше на 3та и не сменяше предавка. 

 

Закарах я на моя майстор, който я беше карал 15мин. Каза че колата се е държала прекрасно и не е имало никакъв проблем. След това я закачил към компютър и пуснал подробна диагностика - нищо. Без грешки, без проблеми, без нищо. По таблото също не свети нищо. Дори когато ми изгасна колата по таблото не светна нищо. Все едно съм я изгасил от копчето. 

 

Така че, братя шкодаджий, помагайте ☹️

 

...защото вече съм на ръба да направя някоя непрактична тъпотия и да се метна на чист ток. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Петър Адамов написа:

Тази сутрин забелязах че присецна дори докато си беше на 3та и не сменяше предавка. 

Така се губи логиката да е от скоростната кутия.

 

Както ти е написал и Жоро - второ мнение, най-добре от Пепино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ЛС на Пепино. Чакам да ми отговори. 

 

Според мен обаче без диагностика със живи данни (при шофиране) няма да се случат нещата. 

 

Не знам. Надявам се Пепино да се окаже Магьосникът от Оз, както всичко го изкарват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Петър Адамов написа:

Надявам се Пепино да се окаже Магьосникът от Оз, както всичко го изкарват. 

Никой няма предвид, че Пепино е сигурно да реши проблема. След като един майстор не се е справил е нормално да се потърси второ, трето и т.н. мнения. Това е дефект, който през клавиатурата няма как му се постави диагноза, затова те насочваме към доверен сервиз.

Между другото, дефектът е от гадните. Прави го когато си иска. Може би твоят майстор затова не е открил нищо, защото не се е проявил при него. Едно мое предположение след хвърляне на боб - мехатроник.

п.п. На Пепи може и по тлф. да му звъннеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro-120L написа:

п.п. На Пепи може и по тлф. да му звъннеш.

Пепи май няма да работи до 22 юли, ако съм го разбрал правилно

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120L Жорка, това е ясно. Имах предвид, че се надявам да може да ми помогне и на мен както е спасявал толкова други колеги. 

 

А иначе телефон му нямам. Ще чакам да ми върне съобщение. Особено пък ако е отпуска, не искам да го притеснявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че го имаш. Той е публичен и се намира под аватара му.

0888 900 960

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, Жоро. Чух се вчера с Пепино и каза, че ще бъде на линия след 25.07

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, joro-120L написа:

Той е публичен и се намира под аватара му.

И горе, на всяка страница, като рекламен банер. Но забравих и не гледам.

 

Преди 2 часа, Петър Адамов написа:

Чух се вчера с Пепино

Пепи, добре е, че сте се чули. Мисля, че така се върши по-добре работа, отколкото на ЛС.

Успех и да кажеш как се развиват нещата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

Имах абсолютно същите проблеми и след смяна два пъти на скоростна кутия и ходене при различни майстори се оказа датчик на коляновия вал

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Simeon Simeonov

 

Как успяха майсторите да хванат, че е датчика на коляновият вал?

 

И колко ти струваше ремонта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще се радвам, ако тази тема достигне до минимален брой хора. 

 

Но ако все пак някой се припознае в нея ето и развитието. 

 

Вчера на 200 метра преди точката ми за спиране колата започна да свети като коледната елха изплювайки една след друга грешки, които бяха свързани с: асистента за следене на лентата, асистента за мъртва точка, за потегляне при наклон, асистента за самопаркиране и общо взето всички възможни асистенти. 

 

Колата едвам се движеше, а при спиране на място държеше 1200 оборота. Паркирах. Изгасих я и отидох да си свърша работата за 20ина мин. 

 

Качвайки се отново от всичките тези неща нямаше и следа и колата си тръгна без никакъв проблем. 

 

Днес я закарах на майстора ми пак да види дали диагностиката ще покаже нещо. 

 

И познайте... датчик на колянов вал. 

 

Поръчан е оригинален з 208лв. труда нямам представа колко ще е. 

 

Надявам се този път колата да се размине само с това, а аз смело гледам напред за следващата драма и следващата тема във форума. 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Датчикът на коляновия вал е сменен. 

 

Трети ден колата мърка и се държи... мазно! Надявам се и така да си остане. 

 

Next:

- Pandora Smart V3

- Virtual Cockpit

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.