Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Закупуване на Октавия


Octavianski

Recommended Posts

Преди 4 часа, Атанас написа:

Аз успях да извадя това

Можеш ли да направиш подобна таблица и за Superb 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, deas написа:

Можеш ли да направиш подобна таблица и за Superb 2

То, там е и супърба. Това са двигателите, които се монтират в цялата гама на Шкода. Поне така си мисля де 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и за супърба, но не претендирам да съм на 100% точен😉

image.thumb.png.a621f2ea9eb8926d0c5cf4d44320556a.png

Дал съм допълнително и номерата.

  • Благодаря 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако могат да се закачат двете таблици в раздели О2 и С2 за прегледност и лесно намиране, ще бъде добре.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Penata написа:

Въпрос към автора защо не гледа октавии от 2005 и 2006 които масово са без дпф и евентуално 1 проблем по-малко?

Няма никакви ядове и такива гледам. Повечето 1.9 , които съм намерил са долу-горе от тогава. Проблемът с тези години е , че колите са на по 300-400к км , но за тези пари - толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички писали за вниманието и труда и на Атанас за таблиците , от тука нататък остава да намеря прилична кола и да действам.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.08.2024 г. at 11:10, skodafen написа:

От последната обява,която си дал е BMM нищо,че пише 170 кс 

Screenshot_2024-08-13-11-07-48-285_com.android.chrome.jpg

Ще се обадя в сервиза и на този човек и ще я огледам , бях я отписал защото пишеше 170 к.с.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Laurin & Klеment, най-висок клас модификация. Рядко срещана при О2. Щом и мотора е от добрите. Заслужава си. Дано да е читава колата.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги правя обновяване по темата. Днеска се чух с трима от собствениците на колите , видях две от тях , а за третата се разбрах утре да я докарат до Гюнтер сервиз.

Първата кола е тази 

https://www.cars.bg/offer/665dd2f894bedadecb080184

1.9 105 к.с BLS двигател. Двигателят се чува добре , няма омазване и течове на антифриз , по електрониката почти всичко работи имаше 1 изгорял габарит , сменена верига на двигател , маслото с което е карана е 5 на 40 , данъкът е платен , винетка и гражданска има до Октомври. Проблемите са следните : ръжда по вежди , съединителят скърца , фаровете са за полиране , едното копче за сваляне на стъклото не работеше , климатикът не духа студено , но се включва и "моторчето" му си работи. По мое мнение , колата изисква разработване , но смятам , че бих могъл да се пазаря и да сваля от цената до 5000. Ръждата по веждите и климатикът са ми единствените притеснения.

Кола номер 2

https://www.cars.bg/offer/667b0d036b0b59e2bc0499a7

Чул съм се с човека утре да я караме на майстор , според собственикът колата е безупречна , двигателят е перфектен , вози супер , няма нужда от нищо за ремонти , има мега много екстри , разхода е падал и до 4. Двигателят наистина е 8 клапана BMM.

Това е , което той казва , утре обаче трябва да се изкаже човекът , който е по-компетентен и от двама ни. Ако майсторът я одобри тази кола и каже , че е това , което собственикът твърди , че е се чудя дали да я взимам. Според вас има ли резон да се пазаря за 8000лв? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер Пешо,

 

Преди 1 час, Octavianski написа:

 за третата се разбрах утре да я докарат до Гюнтер сервиз.

Коя е третата?

 

аз съм за кола номер 2

Преди 1 час, Octavianski написа:

Кола номер 2

Чул съм се с човека утре да я караме на майстор , според собственикът колата е безупречна , двигателят е перфектен , вози супер , няма нужда от нищо за ремонти , има мега много екстри , разхода е падал и до 4. Двигателят наистина е 8 клапана BMM.

Майсторът, предполагам е Самуил. Напълно възможно да е 4. Аз съм имал разход 4.5 на Супърба на междуградско с ограничение 90 км/ч. Със 140 по магистрала ми дава 6 - 6.5

 

Преди 1 час, Octavianski написа:

Ако майсторът я одобри тази кола и каже , че е това , което собственикът твърди , че е се чудя дали да я взимам.

Каква ти е алтернативата?

Каквото каже бат Сами, това е. Той е последна инстанция. Перфекционист е и може да поогледа и други неща. Купе, интериор, външен вид...  От дистанция не можем да преценим.

 

Преди 1 час, Octavianski написа:

Според вас има ли резон да се пазаря за 8000лв? 

Цени не коментирам, щото не съм в час с тези модели. Но, ако ми хареса колата и държа да я взема, не биха ме спрели 500 лв. Нищо не пречи да се пазариш. Това си е в реда на нещата.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм алергичен към ръжда и ако не е панел , който се сменя с няколко болта , просто я пропускам (лично мое мнение).

В крайна сметка търсиш кола да се возиш , а не да ремонтираш.

Успех в избора!

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което казваш по първата кола има грубо между 1000-2000 лв разходи. Втората изглежда прилично, но фабрично е 140к.с възможно е да е станала 170 след интервенция. Разход 4 и производителят не е дал за този мотор 😅, но това е най-малкият проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , обновявам темата , гледахме ги със Сами , поумувах малко и реших да не взема нито една от двете. Видях още 1 междувременно отново 1.9 двигател , остава да я види и майстора и ако е читава ще я взема. 

На 14.08.2024 г. at 20:59, The Best Forman написа:

Аз съм алергичен към ръжда и ако не е панел , който се сменя с няколко болта , просто я пропускам (лично мое мнение).

В крайна сметка търсиш кола да се возиш , а не да ремонтираш.

Успех в избора!

Добър съвет и Сами ме посъветва кола с ръжда на тези години да не взимам поради трудностите с някои ремонти по окачването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво и беше на тъмносивата ? собственика твърдеше, че е перфектна ?  междудругото често ми се случвало собственик да твърди ,че е повече от перфектна а колата да е пълен кенеф 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, cuca7 написа:

Ръждата е непоправима, по добре двигател да се прави.

И аз като @The Best Forman, съм алергичен към ръжда и затова полагам малко повече грижи в тази насока, за да се пазя от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм против ръждата и съм подкрепил мнението на Гената. Първата изобщо не бих я погледнал точно поради тази причина и дефектите, които са изброени, камоли да я карам за оглед в сервиз. От тези години, трудно без ръжда, но не и невъзможно. Или трябва да се търси по-нова Октавия 2.

 

Преди 2 часа, Octavianski написа:

гледахме ги със Сами , поумувах малко и реших да не взема нито една от двете. Видях още 1 междувременно отново 1.9 двигател , остава да я види и майстора и ако е читава ще я взема. 

Какво беше мнението на Самуил и какво те отказа. Нещо за тази 1.9, която си гледал?... Дай малко обратна връзка. Много си лаконичен.

 

Преди 2 часа, Octavianski написа:

Добър съвет и Сами ме посъветва кола с ръжда на тези години да не взимам поради трудностите с някои ремонти по окачването.

Сами те е посъветвал, щото трудно ще развива болтове и гайки. Ние пък гледаме ламарини на купето. :)

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Добър вечер колеги , не съм обновявал темата , не взех нито една от двете Шкоди. Търсенето продължава , попадна ми една Октавия втора генерация 1.8 160 к.с бензин. Утре мисля да прочета малко из форума и за този модел и двигател. Поствам обявата тук , ако някой има впечатления нека сподели.

 

Skoda Octavia 1.8TSI 160PS
7,500 лв.
2008, Бензин, 117000 км.
MIX_AUTO, Варна
https://www.cars.bg/offer/63aeb503b4a9775d38002265

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти е интересно четивото и накрая ще пеопуснеш😜

За този бюджет, защо не погледнеш Хюндай, Киа или подобни? Има доста по-нови като година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.08.2024 г. at 16:01, joro-120L написа:

Аз също съм против ръждата и съм подкрепил мнението на Гената. Първата изобщо не бих я погледнал точно поради тази причина и дефектите, които са изброени, камоли да я карам за оглед в сервиз. От тези години, трудно без ръжда, но не и невъзможно. Или трябва да се търси по-нова Октавия 2.

 

Какво беше мнението на Самуил и какво те отказа. Нещо за тази 1.9, която си гледал?... Дай малко обратна връзка. Много си лаконичен.

.

Сега видях коментарът Жоро. На първата климатикът не работеше и щеше да е ремонт за около 1000лв , с който тепърва щях да се разправям , а човекът държеше на цената + че ме излъга за него , когато го попитах. Втората беше с доста ръжда и също с неработещ климатик , беше по-евтина и в бюджета ми , но реших да търся по-запазена и евентуално , ако има шанс и без ръжди. Второто нещо , което ми се въртеше в главата последно време е да гледам за по-нова , Октавия 3 или Супърб.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, zloQQ написа:

Ще ти е интересно четивото и накрая ще пеопуснеш😜

За този бюджет, защо не погледнеш Хюндай, Киа или подобни? Има доста по-нови като година. 

Ами виж по принцип не съм роб на никоя марка. В момента карам Хонда и съм много доволен. Спрях се на Шкода , защото много ми хареса как изглежда , а и исках да пробвам някоя кола от ВАГ групата. Бях гледал Пасат 6 преди това (един приятел продаваше такъв) , но като видях Шкодата и си я харесах нея повече. Относно Хюндай и Киа също ми е минавало през ума , понеже доста таксиджии ги карат , но не съм търсил. В момента гледам за Октавия и Хонда Акорд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Octavianski написа:

Skoda 1.8TSI 160PS 2008, Бензин

Пробвай се да идеш при Самуил с такова TSI :)

Що мислиш карам дизелов Супърб.

Доколкото си спомням, първите от тази генерация май нямат проблеми. Там някъде 2008г. Може да зависи и от кода на мотора.

Проблемите са - гори масло, ангренаж. С верига е. Сменят се бутала, сегменти, ревизия на цилиндрова глава ..... обтегачи на ангренажа... Ремонт 4-5-6 000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.