Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колата се движи ако не е на ръчна спирачка


margarita.dr

Recommended Posts

Здравейте! От 1 седмица имам шкода камик и вчера забелязах, че ако е под наклон колата, когато я изгася се движи. С други думи ако не съм дръпнала ръчната спирачка си се движи дори прихълцва някак си... беше страшно за малко да се блъсна и веднага вдигнах ръчната. Това нормално ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Предполагам е с ръчна кутия, бензин. Нормално е и колкото е по-висока предавката, на която е оставена колата, толкова по-лесно може да тръгне. На шофьорския курс какво каза инструктора по този въпрос?

При наклон надолу, задна и ръчна. При наклон нагоре, първа и ръчна. И като допълнително осигуряване при стръмен наклон - ако има бордюр, навиване на волана към бордюра при наклон надолу, и обратно при наклон нагоре.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камик е само бензин, правилно.

За мен обаче не е нормално, ако колата е чисто нова. Имал съм 4 бензинови коли с ръчна кутия, служебни съм карал още повече. За да тръгне нова кола сама на първа или задна трябва МНОГО голям градус на наклона. Виж, ако е на много километри е по-лесно, да не говорим ако съединителя е пътник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Камик е само бензин, правилно.

Не знаех, че са само бензин. Бензина по-лесно тръгва на скорост, за разлика от дизела, заради по-ниската компресия, та затова.

 

Преди 1 час, Izolini написа:

За мен обаче не е нормално, ако колата е чисто нова. Имал съм 4 бензинови коли с ръчна кутия, служебни съм карал още повече. За да тръгне нова кола сама на първа или задна трябва МНОГО голям градус на наклона.

Залагам на три цилиндров Камик. :)

Ице, допускам че е сериозен наклона в Златоград. Планински град, който не съм посещавал. Не се знае и на коя предавка е била колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше в София, в Симеоново и изобщо не беше голям наклона, беше на първа предавка. Аз се притеснявам, че ръчната реално седи постоянно под напрежение щом така тръгва колата и един ден да не "изпусне" и да се блъсне колата или да блъсне някой докато е паркирана. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма от какво да се притеснявате. Просто трябва да използвате ръчната спирачка. Няма да изпусне.

Не знам при Камик на какъв принцип е, но ако е класическа, между седалките, важното е да е издърпана докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.