Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със спиране при Kamiq


margarita.dr

Recommended Posts

Здравейте! От 1 седмица имам шкода камик и вчера забелязах, че ако е под наклон колата, когато я изгася се движи. С други думи ако не съм дръпнала ръчната спирачка си се движи дори прихълцва някак си... беше страшно за малко да се блъсна и веднага вдигнах ръчната. Това нормално ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, margarita.dr написа:

Здравейте! От 1 седмица имам шкода камик и вчера забелязах, че ако е под наклон колата, когато я изгася се движи. С други думи ако не съм дръпнала ръчната спирачка си се движи дори прихълцва някак си... беше страшно за малко да се блъсна и веднага вдигнах ръчната. Това нормално ли е? 

Нормално е , когато гравитацията е повече от компресията .. по-добре си дърпайте ръчната дори и на равно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman

Гена, тука стана мазало. Един и същ въпрос, но под различни заглавия на тема е публикуван на две места. И аз писах първо тук, после видях, че го има и на друго място и преместих поста си там, с цел това да се изтрие. Даже се постарах и линк да дам. Но, ти си модератор и щом си преценил тук, значи тук. Колко градуса е в Долно уйно. Да не си на слънце? :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се , че писах на две  места,но не бях убедена къде точно трябяа да пиша,  ще изтрия този пост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, joro-120L написа:

Колко градуса е в Долно уйно. Да не си на слънце?

Може да си е дръпнал от упойката на пациентите 🤣

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, joro-120L написа:

@The Best Forman

Гена, тука стана мазало. Един и същ въпрос, но под различни заглавия на тема е публикуван на две места. И аз писах първо тук, после видях, че го има и на друго място и преместих поста си там, с цел това да се изтрие. Даже се постарах и линк да дам. Но, ти си модератор и щом си преценил тук, значи тук. Колко градуса е в Долно уйно. Да не си на слънце? :)

 

Споко , туй лесно се оправя и съм на климатик в София , а до Долно уйно още не съм ходил , ама го има на картата ;)

преди 42 минути, Izolini написа:

Може да си е дръпнал от упойката на пациентите 🤣

Дърпам само от шишето с чайчето  .. ааа и ръчната си дърпам всеки път като слизам от колата :)

 

Между другото за тез кекави скоростни кутии е по-здравословно да не са под напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

а до Долно уйно още не съм ходил , ама го има на картата ;)

Аз мислих, че си от там.

 

Преди 1 час, The Best Forman написа:

ааа и ръчната си дърпам всеки път като слизам от колата :)

Да не я духне вятъра ли. Внимавай зимата да не замръзне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, joro-120L написа:

...

Да не я духне вятъра ли. Внимавай зимата да не замръзне.

Ей още живееш с миналото наречено Жигула .. на Формана не е замръзвала , та на тоз новия кош ли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Не виждам смисъл да я ползваш за щяло и нещяло. Още повече, че си с ръчка. Ама навик, какво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

Добре. Не виждам смисъл да я ползваш за щяло и нещяло. Още повече, че си с ръчка. Ама навик, какво да се прави.

Ами к'во да правя , като винаги съм карал миксери и съм си изградил навик да дърпам ръчна , а да не разчитам на мотора , и другия "вреден" навик - гумите винаги да сочат бордюра .. олд скул :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, The Best Forman написа:

Ами к'во да правя , като винаги съм карал миксери и съм си изградил навик да дърпам ръчна , а да не разчитам на мотора

Аз пък щото съм карал нещо друго. Ръчна само при наклон. Колата където съм я оставил, там съм я намерил. :)

 

преди 49 минути, The Best Forman написа:

и другия "вреден" навик - гумите винаги да сочат бордюра .. олд скул :)

Еее, най-после си открил/прочел оригинала на темата. :) Това, ако е на равно, те признавам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като подпреш 2,5 тона кола така на бордюра после ще ревеш. Хайде да не правим аксиоми от недоказани теореми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Izolini написа:

И като подпреш 2,5 тона кола така на бордюра после ще ревеш....

Няма подпиране. Само насочване на колелото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Izolini написа:

И като подпреш 2,5 тона кола така на бордюра после ще ревеш. Хайде да не правим аксиоми от недоказани теореми!

Ако някога си товарил кола на едноосна платформа , щеше да знаеш смисъла на "гумите към бордюра" , ама не си и си плямпаш да ти минава отпуската :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.