Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проверка на отписан/дерегистриран автомобил


Recommended Posts

Здравейте, има ли вариянт да проверя даден автомобил дали е бил бракуван в частен имот в Бг- тоест, че може отново да се регистрира.

Ако има вариянт- къде и евентуално как.

Предполагам в КАТ, но дали ще стане по вин номер, защото автомобила е вече с нови номера (макар че и с нови, би трябвало да има история и в КАТ), и дали официялният представител получава информация за конкретния автомобил че е бил бракуван в БГ?

Благодаря предварително за мнения и насоки 🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, каква антика си намерил? От стара аудиотехника, към автомобили ли минаваме? Увлекателно е. :)

Нещо леко ме обърква написаното. Питаш дали може да се регистрира, а в същото време автомобилът е с нови номера. Или просто искаш да разбереш историята му. Дали някога е бил бракуван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да разбера дали е бил бракуван, иначе в момента е регистриран като нов внос.

Купих един автомобил, но има неща които ме навеждат на мисълта че не е нов внос.....

От прост зрителски интерес искам да го проверя, не искам да се разправям с търговеца.

Не ми светна лампата в автокъщата.

Аудиотехниката не може да я измести нищо 😉 автомобила се наложи да го купя заради вилата, всъщност е Жипарка 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помислих, че си напипал нещо ценно, ретро.

 

преди 41 минути, vladkant написа:

От прост зрителски интерес искам да го проверя

С големия талон в КАТ. Трябва да му имат досието, докато е бил в БГ. Там се отписват, записват, спират от движение, бракуват.

 

Преди 1 час, vladkant написа:

дали официялният представител получава информация за конкретния автомобил че е бил бракуван в БГ?

Едва ли. По-скоро, не.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, joro-120L написа:

Помислих, че си напипал нещо ценно, ретро.

Аз 🤣 не

Благодарско, ще отскоча някой ден да го проверя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а те като ходи да си го регистрираш в КАТ имаше ли проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, няма да има проблем, защото автомобилът е с рег. табели и в движение, когато го купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, joro-120L написа:

Ице, няма да има проблем, защото автомобилът е с рег. табели и в движение, когато го купува.

Не съм се изразил правилно.

Купувам автомобила от автокъща без рег номера

Преди 10 часа, Izolini написа:

Добре, а те като ходи да си го регистрираш в КАТ имаше ли проблем?

Трябваше да пускам отпуска, а в момента е сложно при нас с отпуските и платих на автокъщата да я регистрира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, vladkant написа:

Купувам автомобила от автокъща без рег номера

 

преди 10 минути, vladkant написа:

платих на автокъщата да я регистрира

В крайна сметка, вече си с номера. Нали? :)

Предполагаш, че е бил бракуван и затова е без номера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаш време, разкажи за казуса ако искаш. Интересно изглежда, а и може да е полезно за някой...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, joro-120L написа:

 

Предполагаш, че е бил бракуван и затова е без номера?

Мисля, че веднъж бракуван не може да се регистрира втори път. Със сигурност знам, че при бракуване поради "тотална щета" (примерно изкривена геометрия) не може да се регистрира отново. Това е от поне 6-7, че може и повече години да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, затова искам да разбера каква е причината да се съмнява,че е бракуван.

Не говоря за бракуване, поради щета. Или поне не тоталка, а някакви ламарини напр. които се поправят.

Може да се регистрира повторно, но не е толкова лесно. Трябва да мине и технотест. Автокъща е изключено да се занимава с това. Още по-малко, да продава бракувани автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR е абсолютно прав (и към днешна дата). Ако е свалена от регистрация със становище по Каско "тотална щета" после няма регистрация. Каквито и връзки да имаш.

Значи е била дерегистрирана "за съхранение в частен имот". Което не значи, че не е била тоталка.

 

Едит: Не се шашкай, както ти е написал @joro-120L "нали вече си с номера"? Значи нямаш проблем да я караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше възможност преди години - регистрираш кола , но не я вписваш в общината , не плащаш данъци и не се явява нов собственик .. тогава сваляш номерата и ги връщаш , а колата продаваш като недвижима собственост. Новия собственик си я регистрира и си я обявава и става редовна , но това също отпадна като възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, ако бракуваш (не по щета) автомобила в частен имот, примерно блокирал двигател и не искаш да я даваш за вторични, можеш да я регистрираш отново когато искаш. Примерно ако я оправиш след година и за да не плащаш данъци, ГО, ГТП я бракуваш "в частен имот".

Казусът е следния:

Отивам на оглед в автокъща, по стъклата не видях да е маркирана (както се изискваше при автокаско едно време) с гравиране на вин номер.

Търговеца ми я продава за нов внос от Италия без номера.

Може би ако бях решил аз да си я регистрирам в КАТ, можеше и да разбера, но платих на автокъщата да я регистрират те.

След първата автомивка вин номера цъфна на всички стъкла.

Качвам снимка от служебната, че жипа в момента е в сервиз за обслужване. Когато се докопам до него ще кача снимки от неговите стъкла

1724087317325890345876280906793.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 

В крайна сметка, вече си с номера. Нали? :)

Предполагаш, че е бил бракуван и затова е без номера?

Да, с номера е вече. Но в автокъщата беше без и представен като нов внос

 

Преди 1 час, Izolini написа:

Значи нямаш проблем да я караш.

Нямам проблем да я карам, въпросът е че са измислили нов идиотизъм по автокъщите.....

Надявам се да съм описъл разбираемо ситуацията, и при оглед в автокъща, да се внимава още повече с автомобилите. Не само да се гледа дали е върнат километража 🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, не съм купувал кола от автокъща. Но съм забелязал, че има много автомобили без номера. Как ги внасят, какво ги правят, не знам. Мисля, че е нормално да са без номера. Компетентността ми приключва до тук. Пускам един линк от форум, в който имам регистрация. Има най-различни въпроси по темата. Дано да се намерят отговори. Все пак, провери с талона в КАТ. Ако е пусната в движение в БГ. ще е отразено.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,958.0.html

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, РусенскоВарено написа:

Тук нещо не мога да влезна, ни кеп ни нищо....

Ще го пробвам отново утре, да си проверя първо подписите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120L е процедурата е същата- автокъщата купува бракуван автомобил от някой за 1000 лева, прави му ремонт за още хилядарка, вкарва го в автокъщата като нов внос от Италия и му праска цена 11 хилки, появява се един такъв като мене и му ги дава 🤣

Автокъщата предлага да ми я регистрират за да не вися в КАТ и утре до 9 да си взема автомобила.....щот ако отида аз, може да искат бележка от технотест и да разбера. Макар че надали ако се върна и си поискам парите, някой ще ми ги върне.

Другата седмица ще се разходя до КАТ, ако не се справя със сайте дето прати РусенскоВарено, и ще пиша какво е станало

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, deas написа:

Провери за Гражданска Отговорност назад в годините 

В Италия?

Аз на 120ката не съм правил гражданска и ГТП с години и не е спирана от движение, нито е бракувана.

Като реша плащам и газ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, deas написа:

Провери за Гражданска Отговорност назад в годините 

Как за изминала година да проверя🤔

ГО показва само валидната в момента.

Ако искаш и можеш да намериш за изминала година, ще напиша сегашният регистрационен номери вин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, joro-120L написа:

...

Не говоря за бракуване, поради щета. Или поне не тоталка, а някакви ламарини напр. които се поправят.

...

Мисля, че проблема идва от терминологията.

"Бракуван" означава, че автомобила е обявен, като повреден и не подлежащ на ремонт (примерно "тотал щета" от застраховател). Такъв автомобил не може да бъде регистриран повторно.

"Свален от регистрация" е друго. Това може да се случи по служебен път (примерно не платена ГО), по искане на собственика и/или по куп други параграфи. В такъв случай МПС-то подлежи на последваща регистрация, след минаване през КАТ.

 

Колегата е питал за "бракуван" автомобил, не за такъв със свалена регистрация. И, ако наистина е бил бракуван, нямаше да може да бъде регистриран. Т.е. явно, след като вече има регистрация, съответното МПС не е било бракувано, а само свалено от регистрация (или както там е правилния термин).

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, vladkant написа:

Как за изминала година да проверя

Пишеш vin или рег. номер и променяш полето с датата 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.