Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За оборотитите


vlalev1964

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам Румстър 1.2  бензин 64 к.с,при смяна на предавките двигателя се форсира сам.Това нормално ли е?Ако не е какъв може да проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vlalev1964 написа:

Махам крака от педала на газта и въпреки това сама се форсира.

На празен ход на колко оборота е. И след форсиране на колко ги сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм Румстер с такъв двигател, тогава (2013 г.) беше на 50к км, усещането ми беше че бавно падат оборотите след като си вдигнеш крака от педала на газта, та може и да се усети като форсиране, особено ако закъснееш с части от секундата да отнемеш газта. Да трудно е да отсъдя еднозначно, че е нормално, без да съм чул/видял/тествал автомобила, но вероятно може да се приеме за нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

А на място, примерно на светофар, не се форсира?

На място не се форсира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

На празен ход на колко оборота е. И след форсиране на колко ги сваля.

На празен ход под 1000 оборота.При смяна на предавките се форсира до2500-3000  оборота и след това пада на 1000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто карате колата ли е това или по-късно се появи. Според мен закъснявате с отнемането на газта.

Да разбирам, че ги вдига повече от оборотите преди да смените предавката. Напр. сменяте на 2 500, те отиват на 3 500.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, joro-120L написа:

Откакто карате колата ли е това или по-късно се появи. Според мен закъснявате с отнемането на газта.

Да разбирам, че ги вдига повече от оборотите преди да смените предавката. Напр. сменяте на 2 500, те отиват на 3 500.

Колата я имам от 6 м. и от началото си е така.Форсира се когато съм на междинна /примерно между втора и трета/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А между четвърта и пета? Съединителя горе ли отделя?

Пробвайте непосредствено преди да смените предавка, преди да натиснете съединителя да отнемете газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, joro-120L написа:

А между четвърта и пета? Съединителя горе ли отделя?

Пробвайте непосредствено преди да смените предавка, преди да натиснете съединителя да отнемете газта.

И ти ли мислиш за буксуващ съединител?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма общо. Проблемът е по време на смяната. Ако отделя горе е пътник, да. Ходът му е кратък, не като на половината. Отцепва бързо трансмисията и ако не се върне газта навреме, става тази работа. Първият ми въпрос по-скоро не е сериозен. 

Затова казвам да пробва преди да натисне съединителя да отнеме напълно газта. Да разберем от това ли е или сама си вдига оборотите, което за мен е абсурдно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.