Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виене от 5 степенна кутия Октавия 1 4х4.


Schnitzera

Recommended Posts

Здравейте , появи ми се едно постоянно виене в кутията  с код EAG което преди почваше от 80км/ч а сега вече от 40. Чудя се кое е по рентабилно предвид , че търсенето на друга кутия е повече от наложително а гаранция за състоянието и е никаква. Някой ремонтирал ли е такава кутия , какво може да е поражението и ? И последният въпрос е  понеже колата се ползва нон стоп има ли как за известно време да и сложа обикновенна кутия и да е само на предно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Аз щото винаги във всичко се съмнявам, да попитам - Сигурен ли си, че е от кутията? :)

 

Преди 1 час, Schnitzera написа:

... има ли как за известно време да и сложа обикновенна кутия и да е само на предно ?

Ако всичко друго става, само трябва да се махне кардана.

 

Преди 1 час, Schnitzera написа:

какво може да е поражението и ?

лагери, зъбни колела на диференциал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-бързият начин е с друга кутия втора употреба която е съвместима с колата ти не задължително да е с същият код 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, joro-120L написа:

Здравей,

Аз щото винаги във всичко се съмнявам, да попитам - Сигурен ли си, че е от кутията? :)

 

Ако всичко друго става, само трябва да се махне кардана.

Ами смених лагера в който се съмнявах , виенето остана и в последствие се увеличи.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой лагер?

На всички предавки ли го има и влияе ли се виенето от това дали се подава или отнема газта? При завой, също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, joro-120L написа:

Кой лагер?

На всички предавки ли го има и влияе ли се виенето от това дали се подава или отнема газта? При завой, също.

Лагера на главината смених.

Иначе да на всички предавки го има , не се влияе от подаване и отнемане на газ,при завой какво конкретно имаш предвид ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали изчезва или намалява виенето при ляв или десен завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, joro-120L написа:

Дали изчезва или намалява виенето при ляв или десен завой.

Ще трябва да изляза извънградско да проверя на някой участък със завои защото виенето започва след 40-50 км/ч.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, joro-120L написа:

Да. Важно е да се знае.

Какви са вариантите ако намалява и ако не намалява ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер главина, ако се влияе от завой. Ако не се влияе е нещо по скорости, кардан, заден диференциал... Може лагери на кутия, щото ако са зъбни колела, виенето щеше да се променя при подаване и отнемане на газта. Пробвай и това и движение по инерция.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаем. Рано е да започваме с ремонтите. За сега нахвърляме обичайните заподозрени. ;)

 

преди 42 минути, joro-120L написа:

кардан

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, The Best Forman написа:

Туй съоръжение е 4Х4 и има висящ лагер на кардана , защо не започнахте от него ?

Защото висящият лагер се намира под мен , а шумът се чува пред мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигнете колата на подемник , изключете ASR/ESP и започнете да се "движите" с 40,50,60 .. и някой да слуша от къде е виенето .. ако е от кутята , без товар няма да вие , а това вие постоянно т.е. всичко сочи към висящия лагер (поне аз тъй си мисля .. карал съм известно време 4Х4 с виещ лагер).

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвана е вече , и не виеше докато колелата бяха във въздуха.Имам клипове но са големи за тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробвате с добавка в маслото и ако утихне , комплект лагери (ако не всички поне на пета предавка) .. всъщност колата може да вдигне 80 и на трета и на четвърта , при добро желание и на втора , та ако предположа , че е от лагер на пета , би трябвало да не вие .. ако пак вие , отиваме към лагерите на диференциала , но при всички положения от добавка ще намалее. Не знам раздатката с отделно масло ли е или е заедно с кутията , та може първо да се сипе в кутията и ако продължи , тогава добавка и в раздатката и така ще си сигурен кое е за ремонт.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се върнах от тест драйв и по вашите съвети установих,че при десен завой шумът утихва значително..Имам въпрос вътрешно каре възможно ли е да вие/ромоли ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер главина, десен. Дали е преден или заден, не мога да кажа. Като се вдигне колелото и се завърти на ръка ще се усети.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се позабавих,че докато се притеснявах за виенето климатроника взе,че спря и след доста четене и проверки смених двете перки понеже им бе изгоряла първа степен а в последствие и този пакостник под акумулатора..

IMG_20240826_122529.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Schnitzera написа:

Иначе ето и клип от теста на дясното колело

Има го шума. Дай да чуем и задното колело за по-сигурно.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Отново със закъснение , но по-добре късно от колкото много късно :D Жоро благодарности за насоките , смених лагера на главината и проблемът бе решен ! 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.