Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скоростна кутия Фабия 1 , 2.0 сс , 116 к.с.


Ciril_g

Recommended Posts

Здравейте колеги , счупих скоростна кутия .

Номера на скоростната кутия е 02Т 301 103К ....Въпроса ми е само номера ли да гледам или и двигателя мощността...Излизат ми с този номер и по малки двигатели...Дали има значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение мощността и кубатурата на двигателя .. нна по-мощните двигатели с по-голяма кубатура обикновенно се слагат диференциали с по-малко предавателно число.

Не ти излиза нищо , защото този номер е парт. номер на средната част на кутията , която се влага в различни кутии с различни двигатели. Трябва ти трибуквеното означение , което е в крайна дясна колона.

IMG_20240906_013529.thumb.jpg.c391a7f45ad776bd2c41018a004505e0.jpg

Какво все пак е счупено на кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • The Best Forman changed the title to Скоростна кутия Фабия 1 , 2.0 сс , 116 к.с.

Още не сме я свалили от колата...иначе се сменят предавките,колата върви,ни има едно виене....и някакъв тласък при потегляне.....по ВИН ми излиза GSC...но трябва да я свалим за да се види....има ли значение годината на производство...намерих една от 2002 г,а ми пише че се слагат моите кутии от 2004...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че ако кода на кутия съвпада , би трябвало да стане. Сега се сещам , че докато рових в ЕТОС , излизаше код на мотора само AZM от 2000 - 2007.

Виенето може да идва от някой износен лагер или от ниско ниво на маслото .. защо не пробваш със смяна на маслото и някоя добавка , преди да хвърлиш 300-400 лв  за кутия , която може да е по-зле от старата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една кутия от Шкода Фабия 2.0,същият мотор  с код AZL,само че там по ВИН излиза че кутията е FVV,а на мен по ВИН ми излиза че е GSC,моята е 2004г.Дали ще стане,мотора е един и същ,дават го от 2000 до 2007 година,чуда се какво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AZL е слаган и на Голф 5 до 2008-2010 (не знам точно до кога е произвеждан , та щом е от Фабия кутията по-скоро ще стане , ако е от Голф , Поло , Сеат може и да има промени по окачването .. нищо не губиш освен едни 300 лв за кутия и още толкоз поне за майстори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.