Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензин или Дизел ?


elmo28

Recommended Posts

Привет Шкода маняци,
Нов съм във форума, но се надявам да стана от редовните посетители. :)
Отварям тази тема , защото в момента си търся "нов" автомобил и съм се спрял на Субърб 3. Търся седан(лифтбек) с 4х4, 2017-2019 година. Основното, което още не съм решил е дали да бъде бензин или дизел. Съответно гледам 2.0 TSI 280 или 272 к.с и 2.0 TDI 190 к.с.
Живея в София, но пътувам към провинцията на всеки 1-2 месеца ( около 300 км в посока).

Наскоро тествах една бензинова 280 к.с 4х4 и доста ми допадна как върви колата, беше на 108 000км (уж реални), не се усещаха проблеми при движение, сменяше скоростите добре, нямаше дропвания по ходовата част и т.н. Но след карането прокарах пръст през ауспуха и се усети леко мазно. (В момента карам кола, която гори доста масло и съм леко наплашен на тази тема :D ) Също така човека не можа да ми каже какъв му е средния разход на гориво, защото колата е нов внос и не е карана в БГ.
Та въпросите, на които ще се радвам да получа някакъв отговор за бензиновия агрегат са:
1. Тези двигатели по принцип имат ли някакъв проблем с горенето на масло или колко масло е нормално да горят? Също така има ли някакъв сравнително лесен начин това да се провери?
2. Колко е средния ви разход на безнин? По каталог е 8, но мен малко ме съмнява да е толкова нисък.
3. Има ли някакви типични проблеми/слаби места, на които трябва да обърна внимание?

Тествах и една дизелова 190 к.с. 4х4, вървеше добре, отново нямаше видими проблеми.
1. При дизела ме притеснява до колко смесеното каране градско-извънградско ще бъде достатъчно, за да нямам проблеми с ЕГР и ДПФ-а? 
2. Колко често колата има нужда да влиза в режим на регенерация? (знам, че това зависи колко е карана на дълго или късно, не все пак да имам някакъв ориентир)
2. Отново колко е средния ви разход на гориво?
3. Има ли някакви типични проблеми/слаби места, на които трябва да обърна внимание?

Другото нещо, за което искам да попитам е освен в Еуратек, в кой сервиз мога да отида да проверят колата преди да я купя и съответно след това да си я поддържам там (може би такъв, които голяма част от вас посещават). Знам, че ЕТ са ок за гаранционни автомобили, но не съм сигурен, че отделят нужното внимание след това? Поправете ме ако греша. Прегледах "Белия списък", но има доста сервизи и не успявам да отсея тази информация.

Ще съм много благодарен за вашите отговори и мнения по въпросите, все пак тези коли са доста разпространени и вече на по 6-7 години и се надявам, че вече им се знаят слабите места.
Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такова каране - бензин.

1. Всяка кола ако се натиска прилично - гори масло. Не знам да има проблем с горенето на масло при 280/272 ако е подържан грижливо.

2. Разход на бензин в София - под 11-12...на дали. На дълго - 9/100. Е, ако се влачи човек с 80 км/ч. може и надолу да падне вероятно.

3. Лично аз не се сещам за проблеми и някакви фрапиращи неща.

За дизела - пак ще харчи в града вероятно около 9-10 при тея задръствания. На дълго е ОК.  Регенерацията започва при зададени параметри. Щом повече в града ще се кара - по-често ще са.

За сервиз - или при @Pepino или Трансексперт.

Какъв е бюджета за бензинов автомобил?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип 190 не много сравним с 270 кс аз винаги се ориентирам в 

https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/400-Superb.html?fueltype=2&vehicletype=1&power_s=272&powerunit=2

https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/400-Superb.html?fueltype=1&vehicletype=1&power_s=190&power_e=190&powerunit=2

бензиновият в София според мен под 12л трудна работа дизеловият около 10 с много леко каране дори под 10 може да слезе 

За ДПФ ако пътуваш някъде всяка седмица за уикенда е достатъчно, но ако с месеци не се изкарва от града бих се замислил за бензиновият 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.