Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разпробиване на главините


txl

Recommended Posts

Въпросът с фланците за джанти с друго междуболтово разстояние е ясен. Друго обаче искам да питам. По-чистото решение е да се разпробият главините за друго междуболтово разстояние. Някой има ли опит с такова нещо? Пепи казваше, че неговите джанти 4х108 са били на разпробити главини и барабани на 120. До какъв размер може да се разпробие, 4х100 твърде тясно ли е за главините? Интересува ме за нормалните предни главини и задните на окачването със сухи полуоски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз 110Р-ката я купих с разпробити главини отпред и барабани отзад на ладов стандарт - 98 мм. даже мисля, че още ми се търкалят в мазето, ако не са ги дигнали бай мангите за скрап... Това обаче затрудняваше свалянето на барабаните - трябва да се разпробие и скобата на същия размер. Само че нали сухото окачване отзад шпилките са не на барабана, а на "пеперудка" та не знам там как би могло да стане, т.е. дали е възможно да се пробият дупки за шпилките по-навътре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз мойте джанти ги взех от шкода с разпробити барабани.Бяха преместени на 108мм. Както казахте отпред ясна работа.За задните бяха също преместили шпилките, но за съжаление шкодата беше с мокри полуоски и за мен не представляваше интерес.

Според мен ще е трудно да смениш размера., защото няма накъде да се сложат новите шпилки.

158_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Тази пеперуда в задния барабан може да се направи кръгла(аз имам една такава). След това може да се разпробива на колкото си искаш!

 

txl, от какво са дисковете???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази пеперуда в задния барабан може да се направи кръгла(аз имам една такава). След това може да се разпробива на колкото си искаш!

 

txl, от какво са дисковете???

 

стига диаметъра на главината да позволява, че като гледам от снимката е доста голям и ако се разпробива примерно на 98 мм ще дойде мако близичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С фланец ми се вижда по-лесно за изпълнение . Виж от към здравина и сигурност не знам кой вариант е по удачен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

txl, от какво са дисковете???

 

И аз това питам.... преди си мислех, че са предни шкодови, понеже диаметърът е същия. Обаче другите размери май се различават. Ще се опитам да проуча все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Между другото заглеждали ли сте се във "Оргинални" лети джанти ,правени във Англия по поръчка на шкода? Доколкото си спомням си личеше ясно ,че средната част е отделен елемент... Преди като се интересувах по форумите на Порше (там намерих ,че ползват джанти като на Хашек и ДА има Поркове със нащо междуБолтово отстояние) други си поръчваха джантета които идват със отделна централна част която може да се изработи със какъвто си поизка човек междуболтово.

 

Проблема е ,че всичко това са яки кинти. Само че ,тва е единственото праилно решение ,всекви фланци и пробивки 100% ша водят до някакви проблеми - ходи ги октривай по трудния начин какви са:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
След слагане на пружините отново на колата, имаше още нещо за правене, а именно главините...

 

img0401asw3.jpg

Отнемане на центровъчната втулка на шкодовата главина за размера на новите джанти + разпробиване на отвори 4х100 и навиване на резба за болтовете!

 

img0402api2.jpg

... и фланците стават излишни в случая :mrgreen:

 

П.П Специални и огромни благодарности на Анастас, за оказаната помощ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.