Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на регистрационни талони - задължителна?


Recommended Posts

Колеги сега това вярно ли е или не е, че до края на годината всички които са с нови номера но стари талони трябва да сменят талоните???

 

В семейството и двете коли са на такова положение и трябва д знам за да действам до де е време. И да за смяна на талон БЕЗ смяна на собственост пак ли виси на канала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, 5 години беше срока от приемането на наредбата за новите талони - декември 2003, та докъм началото на декември тая година ще трябва да се сменят. Имаше такава тема преди и е писано по този въпрос. Не се виси на канала, само по документи става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от дълго време следя Вашия форум, но не съм се регистрирал. Аз самия карам едно много хубаво трабантче - естествено със стар регистрационен талон. Поради това се регистрирах, за да ви кажа, че смяната НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. Действително в наредбата имаше текст, който въведе срок до края на 2008 г. за подмяна с новите регистрационни талони, но в последствие беше ОТМЕНЕН и понастоящем стария талон замества неограничено новите талони от две части. Така, че правете си сметката доколко вие е небходим нов талон. Аз лично смятам да си карам със стария 8) Иначе смяната става само по документи и без колата да ходи в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарим ти колега, че се регистрира специално да споделиш тази ценна информация - и аз имам 2 ретро коли в подобно положение, та тъкмо се чудех кога да отделя време за висене в КАТ. При това положение въобще не смятам да сменям талоните, дори вече съжалявам, че позволих да ми вземат старите черни рег. номера. Виждал съм по ретро парадите, че някои колеги са успели някак си да се преборят и да си запазят оригиналните табели, та сега колите им да изглеждат съвсем автентично като по време оно, когато са купувани нови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговрите но тъй като получавам противоречиви отговори, не знам каква да мисля. Май ще трябва да намеря начин да проверя лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще намеря номера на наредбата и самата наредба, но след няколко дни, а междувременно провери в сайта на КАТ, ако е вярно новината е много добра, пак ще спестиш доста време и 17 лв на талон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАРЕДБА № I-45 от 24.03.2000 г. за регистрацията, отчета, пускането в движение и

спирането от движение на моторните превозни средства и на ремаркетата, теглени от

тях (Загл. изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.)

 

 

§ 4. (Изм. - ДВ, бр. 93 от 2006 г.) Използваното "Свидетелство за регистрация на пътно

превозно средство" от една част замества свидетелството за регистрация от две части.

 

 

Именно преди ДВ, бр. 93 от 2006 г. параграфът продължаваше с текст за срок на валидност почти до края на 2008 г., но тогава този текст беше отменен и вече няма ограничителен срок за старите талони.

 

С черните номера нещата стояха по друг начин - там имаше срок и при неспазването му се прекратяваше служебно регистрацията на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

§ 4. (Изм. - ДВ, бр. 93 от 2006 г.) Използваното "Свидетелство за регистрация на пътно

превозно средство" от една част замества свидетелството за регистрация от две части.

 

Именно преди ДВ, бр. 93 от 2006 г. параграфът продължаваше с текст за срок на валидност почти до края на 2008 г., но тогава този текст беше отменен и вече няма ограничителен срок за старите талони.

 

А ето и стария текст:

 

"§ 4. Използваното "Свидетелство за регистрация на пътно превозно средство" от една част замества свидетелството за регистрация от две части и е валидно до 5 години от датата на утвърждаване на новия образец."

 

Параграфът е от "Преходни и Заключителни разпоредби"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.