Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с отключване и заключване на О1


kgrozdanov

Recommended Posts

Здравейте колеги имам проблем със заключването/отключването на Октавията освен шофьорската врата другите не се отклю/заключ дори и багажника.Колата има фабрично централно от ключа и то не работи.Можете ли да дадете някой съвет от къде да тръгна да търся проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай малко повече подробности.. от къде се опитваш да заключиш/отключиш и по какви начини..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , до колкото разбирам като въртиш ключалките се отключва и заключва , но от дистанционното на ключа не става ... ако е това преди великденските празници имах такъв проблем с моита Фабия и се оказа микроключето в патронника на контактния ключ и по-точно самия патронник не винаги щрака да заключи волана и съответно , когато не щракне не работи дистанционното ... промих патронника с течност за размразяване и от тогава няма проблем .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак  не се разбира:

като  въртиш ключа  в  шоф. врата   освен, че  отваряш  нея  по  механичен път  останалите  врати  отварят ли се?

Ако  ...ДА

може да провериш  батерията  дали  не е заминала  или  скоро  да си  я  сменял  и   да  иска  обучаване  на  дистанционното  към  колата

 

Друго дистанционно  нямаш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Освен шоф.врата друга не мога да отключа друга по механичен път,когато вляза в колата и от копчето за отключване и заключване на шоф врата ги отварям другите.При заключване на вратите трябва след това по отделно да ги отварям от вън и да натискам палчетата за да я заключа.Ключ имам само един като натисна копчетата по него премигва лампичката,но нищо не става 

Редактирано от kgrozdanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо  скоро   правил  ли  си  по колата? Да  си  подменял  осветлението  на  купето с  лед  крушка ?

 

Има  вероятност конфорт модула   да  се  е шашнал  нещо  и  централното   да  е  в  сервизен режим.

 

Хубаво е  да  се  видят записаните грешки  с диагностика  да насочи  нещо ...... може  да са доста неща

 

ключета , прекъснати кабели, скапани  модули ,  

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо не съм правил по колата,че  я купих преди 2 седмици.Мерси за отделеното време,ще я закарам да я видят на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Микро ключе на бравата на щофьорската врата. Смених цялата брава втора употреба и работи месец но нямаше кой да ми каже да сменя само микрето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е микроключе, е лоша спойка на платката на бравата. Ако и това не е, значи е комфорт модула. Аз търсих в този ред и накрая се оказа модула, Явно някога, някъде нещо е дало на къси и единия +-ов пин беше гръмнал, буквално се беше откъснал половината и беше останал в буксата. Попринцип модула не се ремонтира, но може да се отвори с дремел и да се инжинерства :D А иначе микроключетата, доколкото знам се мерят за затворена верига с мултицет. Всяко ключе има по 3 пина, като реално се използват 2, до третото не ходи писта. Слагат се клемите на мултицета на двата пина и се настройва на затворена верига със звуков сигнал. Ако пищи без да е натиснато, значи не е в ред. Трябва да затваря веригата, само когато е натиснато. Лошите спойки пък се познават. ако се огледат внимателно с лупа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз имам подобен проблем със задна дясна врата понякога като отключа колата въпросната врата не се отключва и неще и от вътре да се отвори.

Дърпам дръжката от вътре и я държатака (а ако я пусна се връща без да се отключва) като през това време заключвам колата от централното и вратата отключва(другите се заключват) после отключвам и всички врати са си отключени, доста често ми го прави този проблем и си мисля че може да е от някой прекъсващ се кабел. някай срещал ли е такъв проблем и къде да търся решението дали брава на вратат или модул-това го прави само на тази врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз имах абсолютно същия проблем и го оправих по инструкциите на този колега:

От вън,като дръпнеш дръжката в процепа м/у подвижната и неподвижната част има едно палче.Повдигни го леко с отвертка и го премести малко назад. Натисни го да щракне и после пробвай да отвориш.Пробвай и като натиснеш вратата и дръпнеш дръжката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

палеца няма нищо общо. Проблема ти е в бравата, спукани спойки или моторче. Савляй и ремонтирай докато все още можеш да я отваряш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да намерих и други подобни теми(мн срещан проблем) като се заслушах установих че при отключване въпросната врата щраква само веднъж а другите по 2 пъти. Свалих поне кората (докато намеря иструмент да развия бравата тези дни). между другото вратата се отключва само когато държа вътрешната дръжка опъната и заключа от централното-при нормално отключване неще.

къде да търся шроблема в бравата - студените спойки какво да ледам в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И аз си купих тъкмо Шкода Октавия О2 и имах същия проблем със заключване  и отключване на вратите, та реших да се поровя малко из интернет и из книгата с инстукции за колата която ми дадоха при покупката и. Та в инструкциите пише че това е защита която може да се премахне при натискане на бутона за заключване 2 пъти в рамките на 2 секунди но пак след това трябва да внимаваш пак да не го включиш без да искаш! При мен проработи надявам се да съм ти помогнал! Ако нещо не си разрал питай пак ще се опитам да обясня по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз имам проблем с пустото отключване и заключване. Задна лява врата вече от доста време изобщо нито се отключва, нито се заключва, останалите три врати един път се отварят всичките, друг път се отваря една врата, друг път се отваря само две врати. Моля ако някой може да ми даде съвет ако мога да отстраня този проблем, че направо ми писна с тия пусти врати или да пробвам начините от горните публикации. Автомобила е Шкода Октавия 1.  Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите с проблеми ! Аз минах по този път но вече всичко е наред (поне за сега) . Първо смених машинката на шофюрската врата после се наложи да сменя и на задната лява (работеха но създаваха проблеми подобни на вашите ) . Та така търсете проблема там, дано съм ви бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.