Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси относно VCDS


Phiko

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

леко съм объркан и се извинявам ако някъде във форума е писано по въпроса.

Опитвам се да разбера с какъв софт- и хардуер да се сдобия за да мога чета грешки, правя логове на мойта Шкода.

Гледам VCDS - и не разбирам самата програма не се плаща, но трябва да си купиш кабел?

А сега ? Какъв кабел и от къде - там са дадени всякакви CAN, K-Line не знам си какво, които не разбирам въобще.

Навремето имах един кабел, който се връзваше към Фелиция 1.3 със Симос 2П - този кабел става ли за Фабия?

 

Като цяло - къде да намеря обща информация относно кабели и VCDS и какво обурудване му трябва на човек?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://sklad66.com/cms/VCDS-VAG-COM.html
това е твоя кабел :)

на половин цена се намират и неоригинални, които пак вършат работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако, не искаш да даваш 100лв, ето ти за 50лв същият кабел: http://olx.bg/prodaden-vag-com-hex-can-za-50lv-i53498328

Има и по-евтини - 30-35лв, но са малко съмнителни... 

 

Общо взето трябва ти такъв кабел, към него идва софтуерът и не ти трябва нищо друго. Не можеш да свалиш от официалният сайт на Ross-Tech софтуер и да го ползваш с този кабел. Ако искаш такъв софтуер - купуваш си кабела от Ross-Tech - 250-500лв (бяха толкова преди години, сега не знам колко са) и действаш. Тези от olx и от sklad66 не са оригинални, но вършат достатъчно работа.

 

За фабията ти трябва HEX+CAN не KKL и т.н.

 

Поздрави

 

ПП: От склад66 можеш да използваш всякакви нови версии на софтуера, т.е. на кабела/интерфейса не пише версията на софтуера (например 12.12) и може да се ъпдейтва без проблем.

Всички кабели/интерфейси, които са с упомената софтуерна версия на тях (например 11.1.3, 12.12 и т.н.), трябва да се ползват само с това, което ти е изпратил човекът от когото си го купил, иначе изгарят и това е.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Всички кабели/интерфейси, които са с упомената софтуерна версия на тях (например 11.1.3, 12.12 и т.н.), трябва да се ползват само с това, което ти е изпратил човекът от когото си го купил, иначе изгарят и това е.

Изгаря и без да си го ъпдейтвал и после "човекът" на име, да речем, Дани ти казва "Ааа, ма ти си го ъпдейтвал" :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

 

Ако не го взема от Склад 66 - най-вероятно ще "изгори" така ли?

В смисъл - да спестя 50 лв - но после да не ми излязат през носа?

 

Да разбирам, че с кабела идва CD със софтуера или самият кабел е и като флашка и на него си има и софтуера, който се инсталира и се ползва на лаптопа?

 

Например както са на МТел флашките за интернет - хем го ползваш като 3G, хем като го сложиш на лаптопа ти се появява като диск и може от него да инсталираш софтуера.

Редактирано от Phiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро - да :) Въпрос на късмет е... но от склад66 има гаранция и т.н. Просто в момента не знам друг доставчик, който да е достатъчно ок, като тях... Не ги познавам нито лично, нито косвено - ползвал съм кабел техен с 4 различни версии на VCDS софтуера - меко казано доволен съм.

 

Поздрави

 

ПП: Обаче, този кабел, който е от Добрич за 50лв, то той е 1:1 същия, като този за 100лв :) За спестяване на 50лв мисля, че ще е добре...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 от склад66 има гаранция и т.н. Просто в момента не знам друг доставчик, който да е достатъчно ок, като тях... Не ги познавам нито лично, нито косвено - ползвал съм кабел техен с 4 различни версии на VCDS софтуера - меко казано доволен съм.

 

 

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерът идва на диск отделно от кабела - т.е. получаваш кабел, гаранция, диск със софтуер, документация, други неща - вече съм забравил какво има още, но в общи линии е това. За по-лесно съм си копирал диска и съм сложил всичко на една флашка от 1GB и си се развявам с нея, вместо с диска, в случай, че потрябва някога да го инсталирам наново (досега никога не е потрябвала).

 

Инсталира се софтуерът, след което ползваш кабелчето вече :) За в бъдеще има ъпдейти - някъде от dox.abv.bg се сваляха новите версии, но и това съм забравил, защото не ми и трябват нови версии - няма смисъл за текущата кола да свалям нови версии. Аз имам инсталирани три версии с които ползвам кабела --> 11.11.4, 12.10.5 и 12.12.2 -- идеално ми вършат работа 1:1 си работят и трите версии, затова и не търся нови.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.

Ще пиша като се сдобия с кабела какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги, някой да има ръководство за работа и разчетени кодовете на грешките на български за VCDS 12.12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да има ръководство за работа и разчетени кодовете на грешките на български за VCDS 12.12

Имаш ЛС. Грешките ще си ги преведеш с Google Translate.

Грешки от сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

За да не отварям нова тема, искам да ви попитам нещичко.

Може ли през VCDS да се настройва процента грешка в показанията на скоростомера? Моят на Фабията показва винаги с 8км/ч повече, което ме дразни.Изгледах клипчета в Тубата за коригирани скоростомери, но показват само крайния резултат, без пояснение как става. Ако е възможно и досега не е пускано във форума, бихте ли споделили. Смятам, че ще е много полезно.

Да кажа, преди някой да изказва предположения - гумите ми са според предписанията 185/60 R14.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа с въпрос. Как да проверя налягането на турбото на О2 1.6 tdi? Пробвах всички възможности, но без успех. С VCDS 14.10 съм.

Цъкам на Engine, след това на Adv. Meas. Values (Meas. Blocks е неактивно) и там има доста дълъг списък, но нито една стойност не се мереше в bar, mbar, psi.

Може и аз да съм го пропуснал нещо :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа с въпрос. Как да проверя налягането на турбото на О2 1.6 tdi? Пробвах всички възможности, но без успех. С VCDS 14.10 съм.

Цъкам на Engine, след това на Adv. Meas. Values (Meas. Blocks е неактивно) и там има доста дълъг списък, но нито една стойност не се мереше в bar, mbar, psi.

Може и аз да съм го пропуснал нещо :blush:

Има го на няколко канала, най-добре май се виждаше в 11-ти.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа с въпрос. Как да проверя налягането на турбото на О2 1.6 tdi? Пробвах всички възможности, но без успех. С VCDS 14.10 съм.

Цъкам на Engine, след това на Adv. Meas. Values (Meas. Blocks е неактивно) и там има доста дълъг списък, но нито една стойност не се мереше в bar, mbar, psi.

Може и аз да съм го пропуснал нещо :blush:

А ти пробва ли с друг кабел? Нали се съмняваше в твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти пробва ли с друг кабел? Нали се съмняваше в твоя.

Да, пробвахме и на твоята кола дори :). След това пробвахме и с друг кабел. На по-новите модели се цъка само на Adv. Meas. Values и там от списъка си избираш различните компоненти, но аз поне не намерих точния. По-късно като отида до колата ще направя малко картинки за по-нагледно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря!

Моля :) аз не искам да го правя, защото ме предпазва от разни камери и радари... Мисля, че съм с 60км/ч пък то -7км/ч и си ми е окей. Затова не го оправям.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нагледно за какво говоря:
23uso6t.png

 

От този екран избирам Adv. Meas. Values и се отваря следният прозорец с доста дълъг списък. Има десетина картинки, тъй като списъкът е дълъг и не се събират на един екран:

5nmct5.png

 

hwekuw.png

 

v45gli.png

 

20k64hf.png

 

nntc7r.png

 

whmons.png

 

2eezyu0.png

 

2zqwpwh.png

 

30lpfo3.png

 

k386qd.png

 

2py0s2h.png

 

8x788w.png

 

vmud7p.png

 

 

Уж ги цъках всичките, ама може и да съм пропуснал някое. Ако това в дясно е номерът на канала, то 11 със сигурност не е за турбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На грешното място си :)

Каналите се намират в Meas. Blocks, но незнайно защо при теб е неактивно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.