Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 3 1.4 TSI G-TEC


pigoff

Recommended Posts

относно разхода не виждам добре, но това май са кг/100км, а не литри

 

иначе според оборотомера даже доста над 200 ще вдигне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, килограми са. Но цената на 1 кг метан е около 1,70 лв.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не знам колко точно е цената, гледам в интернет, не по метанстанциите :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

 

Нов съм във форума...поне що се отнася до постове. Иначе се зачитам от доста време, а съм регистриран от миналата година.  Не притежавам Шкода лично, но в семейството от 4-5 години имаме Супърб, който е вече на около 200К.

 

Първият ми пост е молба към съфорумника ivo10000 да сподели как се държи двигателя на неговата Октавия, защото чета за известни проблеми с тази модификация. Също така всеки детайл относно представянето й ме интересува. Бих се радвал и някой друг притежаващ този двигател на каквато и да било база (още по-добре ако е CNG) да сподели по нещо.

 

Наближава момента за купуване на нов семеен автомобил и по ред причини съм се спрял точно на Октавия. Цял живот съм карал дизели, и комън рейл и по-стари модификации, но отскоро карам и бензинов служебен автомобил от ВАГ групата и съм приятно изненадан. В общи линии се оглеждам за кола на алтернативно гориво (газ). Незнайно защо Октавия не се предлага с LPG, а само със CNG. По информация, която намирам от нета това е доста продавана модификация, но....в тазни страни от сорта на Индия, Пакистан, Южна Африка и т.н. Не намирам информация относно използването му е Европа освен за средства за масов транспорт. Т.е. не зная какво е бъдещето в дългосрочен план на този вид гориво и дали е далновидно да се инвестира в автомобил пригоден за работа с такъв газ.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колега  ivo10000, може ли да споделиш мнение след близо 2г употреба как е като качество Оctavia-та?

Метановата система създава ли някакви проблеми, запази ли се този разход след разработката на двигателя.

И ако може едно мнение-коя версия на Оctavia  би избрал сега-3 цилиндрова 1.0 TSI  или  4 цилиндровата CNG?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.