Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти 14' за октавия 1


Recommended Posts

Здравейте!

Могат ли да се сложат джанти 14 ' на октавия 1 (комби тур 1U) и ако да, какъв размер се водят? Мисля че болтовете са 5х100

Тези дето са на нея сега са 15'. , предполагам 6.5J15 ET35

Редактирано от DaKis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, що не пробваш да сложиш 13ки ?! Все си мисля, че освен за икономия, трябва да си мисли и за безопасност от време на време !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не точно. Идеята ми беше ако става да се сложат 185/60R14 че имам едни от старата Ибиза, дето стават още 2-3 години да се карат, ама нейсе..

А 185/60R15  или 195/60R15 допустимо ли е да сложа? При предписание 195/65R15. За зимни говорим

Редактирано от DaKis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, картера на двигателя е най-ниската точка на Октавиата. Колкото по-ниски гуми слагаш, толкова повече се увеличава шанса да го оставиш някъде. Моя съвет е да не си правиш експерименти. Продай ди старите гуми и си купи предписания размер.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да сваляш и широчината и височината. Със 195/60R15 ще задереш на втория по-дълбок сняг - губиш 2 см диаметър. Със 185/60R15 губиш 3 см и цяла зима ще се влачиш по корем по коловозите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече се изясниха нещата. Вече сменях картер и с предписаните , та нещата са ми познати. Благодаря за съветите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да сваляш и широчината и височината. Със 195/60R15 ще задереш на втория по-дълбок сняг - губиш 2 см диаметър. Със 185/60R15 губиш 3 см и цяла зима ще се влачиш по корем по коловозите!

Ключа е в "диаметър"! Реално ще свали колата с 1см, респективно 1.5см. Което все пак не е малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, що не пробваш да сложиш 13ки ?! Все си мисля, че освен за икономия, трябва да си мисли и за безопасност от време на време !!!

Колега,14 ките са си съвсем актуални за О1.Моята с такива си дойде.На капачката на резервоара съвсем ясно е упоменато какъв размер джанти с какви гуми могат да се слагат.

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тура стандартно си идва с 15" -ки. Мисля че предните му дискове бяха 288, а на такъв диск не можеш да сложиш 14-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.