Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Антиблокиращата система (ABS) Октавия 1.9 TDI-AGR


Plamen89

Recommended Posts

Здравейте от няколко дена на Октавията ми светна ABS лампичката на таблото като тръгна в движение,закачих я на VAG-COM и и не ми отчете грешка.Проверих  и напръсках датчиците на колелата с контактен спрей,откачих и закачих акумулатора но не спира да свети.Възможно ли е проблема да е в таблото,имали някакъв бушон и какво да проверя друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше от датчик или електронния блок на АБС щеше да има записана грешка.

След като си карал колата и направиш рестарт угасва ли лампичката или светва отново?

А сработва ли АБС-а в движение, когато лампата свети?

Понякога светва при слаб акумулатор ...... :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има проблем с управляващия модул мисля, че освен да светне лампата издава и три последователни гадни бипкания. http://www.youtube.com/watch?v=3mu3axMkfoQ

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При заминал акумулатор ми светеха лампите за ABS & ESP, след като дам на контакт или запаля. Смених акумулатора....и спряxа да светят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

проблема е решен,оказа се изгорял бушон,мерси за отгговорите :)

Здравей колега, кой е бил въпросния бушон в крайна сметка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, да, и при мен се оказа, че единият бушон от снимката по-горе (вътешният, от към гайките) е с нагорели крачета и леко натопено гнездото. При ускорение ABS-а светваше и гаснеше единствено след изключване от контакт. Напръсках всички легла и връзки в кутията с контактен спрей и смених 3-та бушона с чисто нови. Резултатът - ABS-ът вече не свети при енергично настъпване на газта. Явно, проблемът се е дължал точно на нагорелия но непрекъснат бушон. :ball_playing:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ми стопяваше бушона, а покрай него и гнездото. Махнах средния бушон (оригинален е, както и левия) и го сложих на проблемното място откъм гайките, а посредата сложих такъв купен от бензиностанция пак 30А и вече почти година не го мисля. Явно оригиналните са доста по - качествени, макар и вече поостарели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

И аз имах същия проблем, но като поразместих и зачистих бушоните там, вече всичко е наред. А ABS-а светваше след достигане на 20км/час. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20км прави тест на електромотора и за това светва. Огледай самата кутийка да не би някъде другаде да е окислена. При мен беше и от страната на кабелите и накрая се изнервих, купих си 3 кабела с легла за бушони, резнах кабелитв от кутийката и ги запоих на новите и всичко е 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.