Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Две врати за 120L , както и боя ....


dreamkeeper

Recommended Posts

  Имам си една шкода 120L , с която си обикалях до миналата седмица. Колата до тогава беше доста запазена с оригинална боя и седяла само в гараж през целите си 35 години живот. Но поради слабите ми шофьорски умения, успях да я паркирам на врати в една канавка.

 

 Така , стига предистория.

 

  Пораженията - предният ляв калник е доста нагънат и ще трябва да се сменя, двете врати от ляво също са се нагънали и не могат да се отворят. По задния ляв калник има много малко поражения и лесно ще се оправи само с леко изчукване и малко боя. На пръв поглед няма никакви други повреди освен смачканите ламарини. (съмнявам се че бие леко дясно като изправя волана, но това ще трябва да го проверя допълнително за да съм сигурен).  Да кажем , че засега са две врати и калник , които трябва да се оправят.

 

 Това което се чудя е дали има смисъл да я оправям на този етап. (не аз - със сигурност ще трябва да я закарам на някой). Така де , самите ламарини съм сигурен , че мога да ги намеря евтино , но след това ще трябва да ги боядисам , а най-добре цялата кола и като тегля чертата парите ми се виждат много за тази кола.

 Но пък , ако не я оправя - какво друго мога да я правя?  Не мога да я продам така. За скрап също никога няма да я дам. Като цяло се чудя какво да правя. Затова се надявам да ми помогнете с решението , като получа информация по няколко въпроса.

 

 Къде мога да я закарам и да я оставя там да я оправят и после само да мина да си я взема? А колко би струвало ? (за София става дума)

 

 Къде мога да намеря части - две леви врати? Калник си имам. (по принцип имам и десен ,ако на някой му трябва)

 

 Ако я оправя , какво стойност би имала на пазара ? (на 56 000 км - 79 г. )

 

 Мерси предварително и давайте идеи да помогнете да й реша съдбата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега ! Врати можеш да намериш тук :http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/42852-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-120%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8/ ,ако са налични още . А до колкото дали да я ремонтираш зависи колко ти се занимава и колко значи за тебе тази кола . Иначе като цяло със 1000 лв ще се разминеш . Да кажем 800 лв за пребоядисване и 200 лв врати и непредвидени разходи . Поздрави ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега ! Врати можеш да намериш тук :http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/42852-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-120%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8/ ,ако са налични още . А до колкото дали да я ремонтираш зависи колко ти се занимава и колко значи за тебе тази кола . Иначе като цяло със 1000 лв ще се разминеш . Да кажем 800 лв за пребоядисване и 200 лв врати и непредвидени разходи . Поздрави ...

+

 Благодаря ти за информацията, а можеш ли да ми препоръчаш човек при който да я оставя да свърши работата. Аз лично нямам нито време нито знание за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да почнеш да правиш нещо по колата я закарай на стенд, да видиш кое на къде е мръднало. Ако е само за ламарини ок, но ако купето е мръднало на някъде няма смисъл да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай някоя снимка на колата, за да се прецени по-точно състоянието й!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+

 А можеш ли да ми препоръчаш човек при който да я оставя да свърши работата. Аз лично нямам нито време нито знание за това.

Аз лично не знам кой може да се отнесе подобаващо по колата ти . Но има колеги , които ще ти препоръчат . :)

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста кофти удар за съжаление! Багажника отваря ли се?! Струва ми се, че колонката където е хваната шофьорската врата също е поддала. Ако багажника се отваря, погледни как са ламарините зад фаровете и на калника от шофьорската страна. Няма нищо непоправимо, зависи само за теб, тази кола каква стойност има и с каква сума си готов да се разделиш. Особено ако я прави майстор, със сигурност ремонта ще прескочи 1000 лева, а колко от нещата ще се претупат, това е друг въпрос. За съжаление много малко майстори биха се захванали и биха й обърнали подобаващо внимание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло не е много смачкана и няма да е трудно да се изпъне . Ще ти трябва и нов заден калник за да стане всичко както трябва. Доста пари ще хвръкнат , ако искаш ще говоря с мой човек ,от област София дали ще иска да се заеме и колко ще струва ... И не знам дали не трябва да се режат парчета от донор !

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега ще се заема със събирането на парите. Като ги имам ще пиша пак, че излезна и друг проблем - оказва се, че реалният собственик, на чието име се води колата,  във Франция и няма да се прибира доста дълго време.

 

Засега ще си седи в гаража и ще чака поне месец - два.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стискам ти палци ! Дръж я в гаража не я изкарвай, че ще я потрошат и надраскат за 2 дни срамота е такава хубава и ценна кола да се похаби!

 

http://www.megaparts.bg/product/reshetka-za-ljav-far-za-shkoda-120-5-vr

http://www.megaparts.bg/product/far-za-shkoda-120l-ljav

http://olx.bg/shkoda-120l-chasti-i45855299врати бели варна

http://olx.bg/chasti-shkoda-105-120-i62574304предна престилка

http://olx.bg/chasti-za-shkoda-120-l-vtora-chast-i63425118врати по 20 лв пловдив

http://olx.bg/prodavam-chasti-za-shkoda-105-120-i57494692

 

Броня ще намериш метална трудно. На първо време сложи фейслифтова пластмова и това е. Търсиш кола донор до 1983. За задния калник някой опитен тенедиджия ще се оправи и само с вежда. Звънни и на Сашо брегалница 088 6099961 и Симо на зоопарка 088 8446723 и ги преслушай. Вратите стават от всички модификации , но си запази хромираните дръжки отвън и дръжките отвътре новия модел са отврат! и са неудобни и грозни.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бях сетил в OLX да гледаме , мерси ! И за идеята и за хората.

Засега си седи на топло в гаража и никой няма да я пипа. Поне няколко месеца докато нямам парите да започна проекта.

Редактирано от dreamkeeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не чакай да събереш всичко на куп. Вземи 50 кинта назаем  първо вземи предната метална решетка , тя е най - трудна, ако намериш лява половинка броня ,направи всичко за да я купиш.

На заплата , на аванс вземи пластмасовата маска на фара, после вратите.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето имаше майстори, които можеха да ти изправят бронята, но дали сега ги има наистина не знам, но обещавам да се заинтересувам.

За останалото вече ти е казано точно и ясно.

Успех и ще пиша ако разбера. По принцип това са т.нар. ковачи, но не знам къде ги има сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

    Някога и аз имах същата Шкода -78 г. бяла и същия проблем, след като катастрофирах челно през 1991 г. Тогава старите автомобили не бяха евтини, затова я възстанових за 6 месеца. Не съжалявам. Карам я постоянно и е на 165 х км. Здраво купе, проста поддръжка и надежден двигател /след подобрения/.

    Сега има евтини стари автомобили и възстановяване е безсмислено, освен по сантиментални причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

 Това което се чудя е дали има смисъл да я оправям на този етап.

 

Редактирано от raicho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

dreamкeeper, ако не ти се занимава да ремонтираш ламарините,
можеш да вземеш моята Шкода 120, която съм пуснал за продажба.

Мисля, че ще можем да се договорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колата ти не е непоправимо ударена. Със сигурност ремонтът няма да се размине със смяна на калник, две врати и малко боя. Ако така си представяш нещата, трябва да знаеш, че всъщност са малко по-сериозни като ремонт и пари. От снимките на мен ми се струва, че нещата всъщност не са чак толкова лоши, вероятно един добър майстор ще се заиграе повече с предницата и всичко впоследствие ще си заспи. Въпросът е да го искаш и да ти харесва тази кола достатъчно. Има ли смисъл, си решаваш само ти. За един няма смисъл в това се купува чисто нова кола, за друг няма смисъл в това да се реставрира стара (дори и да не е ударена), така че не питай дали има смисъл. Няма смисъл да я изхвърлиш при положение, че е малко карана и е запазена (до преди удара). В това поне съм убеден, все пак това е 120-ка - най-хубавата кола на света ;) . Помисли малко и си реши дали ти се занимава. Ако ти е любопитно, ако те влече, не я оставяй да си седи до момента, в който ще имаш пари. При положение, че имаш гараж на разположение, може да свършиш доста неща и сам - разглоби ударените капак, врати, калник, броня... Вземи си телена четка, ръждопреобразувател, грунд... Почисти ръждите (ако има такива), грундирай, потърси части... Ако имаш време и това ти дава кеф - продължавай. Ако не - дай я някой друг, който я иска и е готов да налива пари в нея. Това хоби не е от евтините, не е и за мързеливи. Колата сама няма да стане (аз съм за пример (лош) в това отношение  , т. е. съветвам те най- приятелски).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

   Колега да ти кажа като млад шофьор на същият модел и цвят и аз направих подобно изпълнение по нанадолнище на "Германския баир" от Николово към Русе(изключих от контакт, останах без спирачки а кормилото ми блокира). Моите поражения бяха на вид дори много по малко от твоите(нямаше смачкано, и само предният калник беше малко огънат. Аз се прибрах на собствен ход с една окривена джанта след като ме изтегли една газка от канавката.За съжаление като отидохме на стенд се оказа че колата е усукана( плъзгах се като бобслей около 100 метра). Искрено ти пожелавам това да не е твоят случай. Провери дали геометрията и окачването са както трябва и само тогава се хващай да ремонтираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам врати - 4 броя, светло жълти - не съм ги оглеждал внимателно, но нямат много ръжди и не изглеждат удряни. 
Само дето са в Карлово и нямам как да ти ги докарам. Ако ги искаш си осигури транспорт и можем да се разберем кога ще има човек там да ги вземеш.
По-натам ще разровя още и ще видя какви други части ще изскочат - за сега знам само, че има и таблото с уредите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.