Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задни амортисьори за Октавия 1


jorojoro

Recommended Posts

Привет, колеги!

 

Подозирам, че единият ми заден амортисьор е за смяна, но доколкото знам, сменят се и двата. Питането ми е към коя марка да се насоча и коя(и) марка(и) да избягвам?

Обикновено освен самите амортисьори сменя ли се и нещо друго? :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, сменят се и двата. Препоръчани от мен са закс и каяба. Аз съм с предни каяба и задни закс син етикет т.е. по-евтините. Освен амортисьори се сменят шок тампони и прашници. Изисква се монтаж в сервиз и смяната на посочените консумативи за да важи гаранцията на амортисьорите.

Иначе смяната е елементарна и може да се извърши и в домашни условия със съвсем базови познания, но пък тогава изгаряш с евентуална гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти закс аз ги смених и четирите ;) оригиналнитр бяха маслени,а аз сложих газови които возят малко по-твърдичко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с четири билщайн с такива е купена колата преди 6 години и още си държат, но винаги предния десен си е лопал, когато мина през голяма издатина(когато амортисьора се свие бързо) 

Иначе возят малко твърдо, поне като я карам е такова усещането, а отзад всички казват, че вози много приятно и стегнато. За мен като цяло вози по добре като се возиш, а не като караш. :)

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм за sachs такива ще сложа отзад даже съм ги купил отпред сложих kayaba и започна да вози страшно твърдо определено не съм доволен

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже плюсове (и минуси) на газовите и маслените?

А иначе благодарение на колеги от форума се насочих към Sachs :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Най-накрая смених амортисьорите! Благодарности на колегите niki и k0k0 за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка сложих газови - Sachs. За возията все още не мога да кажа нищо, тъй като днес съм минал едни 10-на км тук в София :D

Но състоянието на единия (проблемен) амортисьор беше плачевно... Това в резултат на преминаване през дупка на пътя с 90 км/ч тук - https://www.google.bg/maps/@43.4296716,25.5394331,17.25z?hl=bg(в посока Русе--->Плевен)... А иначе винетката за 100 лева гордо краси челното ми стъкло :plate_censored: :angry: :angry: :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително на колегата че ще ползвам неговата тема,Но и аз имам питане по същия въпрос. Налага да сменям задните амортисьори,колата е Окт 1 Vrs комби,2003г.   знам че окачването на Врс-ките е по ниско от стандартните октавии,някой може ли да ми каже някакви каталожни номера или конкретна марка за задните амортисьри, за да не поръчам  грешен модел,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.