Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте!


krasys

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Отскоро съм горд собственик на Октавия 2,0 SLX, 2000 г. Колата е директен внос от Словения. Първите ми впечатления са много добри. Прочетох доста от форумните теми тук и с изключение на харча на масло, други по-големи проблеми не виждам за този модел. Обслужих си я както трябва, като сложих масло на Лики Моли 10W40, смених и свещите с NGK, а бе общо взето взех хубави части. Излязоха ми доста "тънко", тъй като получих 30% отстъпка (мой познат е собственик на магазина, от който ги купих). Майсторът, който ми смени нещата направи цялостен преглед на колата и се оказа, че левият спирачен диск е ръждясал, като дори има липсващи частици от него. Сега съм приготвил накладки и диск от Textar. Надявам се да са оригинални (пак от моят човек ги взех). Явно ще се включа и аз в отбора на тресящите предници при спиране  :tongue_1: . По моя преценка скоро ще трябва да сменям и лагер на съединителя. 

Освен добрите впечатления, забелязах и някой проблеми, за които ще ви помоля за мнения. Първо - при включен климатроник колата прекъсва докъм 2000-2200 оборота. Моля, ако някой има идея какво може да бъде, да споели. Второ - при празен ход се усеща леко тресене на двигателя и понякога спадат оборотите. Трето - капачката на резервоара (външната) не задържа, т.е. всеки може да отвори резервоара. Някой има ли представа как може да се ремонтира и може ли въобще, или да търся втора ръка от Мегапартс. Четвърто - доколко може да се вярва на компютъра при отчитане на разхода, защото това, което показва направо ме плаши. (среден разход от около 13-14 л./100 км.) Колата е само на бензин (все още). Пето - третият стоп няма пръскалка. Така ли е на другите автомобили или само на моята е така. При натискане на лостчето за задната чистачка се чува работата на помпата, а вода не тече.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за придръпването и играенето на обороти бих започнал с почистване и адаптиране на дроселовата клапа а за разхода може да са доста неща примерно ламбда сонда/итрябва диагностика

пръскалката е на чистачката щом помпата работи отвори багажника и в левия джоб виж дали не мокро често се разкача маркучето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръскалката може да провериш отзад в багажника, отваряш левия джоб и бъркаш надолу. Там има една връзка на маркуча за задната пръскала, която при мен се беше разкачила и се пълнеше въпросния джоб с течност за чистачки вместо да пръска на задното стъкло.  :)

Разхода е напълно достижим в софийския трафик, особено ако я натискаш повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите! Колкото до пръскалката, то на третия стоп въобще не виждам дюза, откъдето да пръска. Не знам дали така е на всички модели или просто е сменян третия стоп. Като го загледам се вижда къде трябва да бъде дюзата, но стъклото е цяло и няма дупка.

 

За пръскалката може да провериш отзад в багажника, отваряш левия джоб и бъркаш надолу. Там има една връзка на маркуча за задната пръскала, която при мен се беше разкачила и се пълнеше въпросния джоб с течност за чистачки вместо да пръска на задното стъкло.  :)

Разхода е напълно достижим в софийския трафик, особено ако я натискаш повече.

 

Не я натискам въобще, защото се стряскам от показанията на компа. Не съм свикнал на такъв разход и не знам дали е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди фейс лифта пръскалката е на оста на чистачката, а не на третия стоп. Пословичен проблем при фолксваген, като голфовете от 3та до 6та генерация страдат от неработеща пръскалка на задната чистачка. Шкода го решават при фейслифта на Октавия 1 като качват пръскалката горе. Фолксваген го правят при голф 7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - при включен климатроник колата прекъсва докъм 2000-2200 оборота. Моля, ако някой има идея какво може да бъде, да споели. Второ - при празен ход се усеща леко тресене на двигателя и понякога спадат оборотите. Трето - капачката на резервоара (външната) не задържа, т.е. всеки може да отвори резервоара. Някой има ли представа как може да се ремонтира и може ли въобще, или да търся втора ръка от Мегапартс. Четвърто - доколко може да се вярва на компютъра при отчитане на разхода, защото това, което показва направо ме плаши. (среден разход от около 13-14 л./100 км.) Колата е само на бензин (все още). Пето - третият стоп няма пръскалка. Така ли е на другите автомобили или само на моята е така. При натискане на лостчето за задната чистачка се чува работата на помпата, а вода не тече.

 

 

По първото може да са кабелите за свещите,трябва да се проверят.

По второто - колегата е дал съвет.

По третото, трябва да разбереш кое точно не работи - механизма за отваряне или има нещо счупено на самата вратичка?

По четвъртото, ами разхода си е височък, но на бензин трябва да е малко по-така (нисък). Моя разход на газ е 12-14 в градът. Инак средния разход на MAF 2 показва при мен  около 9/100, ама реално е към 10. Това е смесения разход извън и градски.

По петото - и моята не работеше добре, и проблема беше вътре в моторчето където минава маркучето през оста на чистачката, и прехвърлих пръскалката в третия стоп с преправяния, но тогава повредих подгрева на задното стъкло и още не съм го оправил. Затова съветвам корите по пета врата да се пипат внимателно ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.