Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за избор на нов автомобил - 1.4 DSG, 1.8 DSG, 1.6 TDI-DSG, 2 TDI-DSG


redeemed

Recommended Posts

Нямат нищо общо.

1.8 е 99% като 20.Турбото му е ihi rhf4 на рс-а rhg5,дюзите фси са 150 кубика на 1.8,на рс-а са 175.Друто всичко им е еднакво.Колер,мпи дюзите,глава,друга периферия.Само обема е 200 кубика по малко.Мн.хубав мотор е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • redeemed

    12

  • Bondo

    6

  • bega4kata

    5

  • b3lq7a

    4

Най-много писали в темата

Супер, благодаря за инфото.

 

А защо с ръчни пак е лимитиран на 250нм, в Бришкода четох,че с 4х4 му отпускали повече нм. 2.0 от vRSка мисля е 380нм стандартно, което е голяма разлика. Дали заради съединителите при ръчната и DSG?За DSG четох,че е точно заради това,но за ръчна не разбрах така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, за коментиращите че ТСИто гори 1 нагоре... Кое е това ТСИ 1.4 където харчи под 6 градско, Софииско? Кое е това 1.4тси на магистрала със 150 да гори 6? Не обърквайте човека, ако не знаете, не говорете глупости. 2-3л на 100км гори повече пред 2.0кр!

Еееее да не кажеш, че 2.0 ТДИ с 150 гори 5л. Аи стига и с твойте глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.btvnovinite.bg/article/bulgaria/razbiha-depo-za-kradeni-koli-v-sofija.html- Разбиха депо за крадени коли в София - bTV Новините

 

Чакам да видим дали е тя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.btvnovinite.bg/article/bulgaria/razbiha-depo-za-kradeni-koli-v-sofija.html- Разбиха депо за крадени коли в София - bTV Новините

 

Чакам да видим дали е тя!

 

По-добре да не е тя.

На един приятел му откраднаха Q7-цата, хванаха ги на границата и от 2013 седи на полицейски паркинг като доказателство и нито кола, нито пари по каско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в София ми даде 6/100 2.0дизел ;) пробвах я. Карай си малкото ТСИ и се самонавивай колко е икономично... Аз имам голямото и като харчи, поне върви...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще става за нещо ....

Как са я краднали, как са я запалили ...

Евентуален проблем с гаранцията - от мазда да не кажат, гаранция - франция щом е била крадена???

 

дано безпроблемно си караш маздицата - хубава колица е!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано бързо премине делото. Преди 10 г ми откраднаха кола на лизинг (Форд Мондео :banger_2: ) и полицията не я откри, за разлика от твоя случай. Чаках 6 месеца, докато застрахователя възстанови сумата. Освен, че си скапваш нервите от чакане, накрая не вземаш това, което очакваш да получиш, независимо, че колата е била нова. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано. 

Ще ви държа в течение и отново да изкажа благодарност на писалите в темата. 

Успех на всички. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги аз се оглеждам за Октавия 3 - 1.8  180 TSI или 1.4 150 hp - въпросът ми е че са относително нови а аз търся надежна информация за DSG - тъй като твърдо реших да оставя ръчките. Предополагам това съкращава избора ми до 2013+ ... 

В момента карам Фобия - 2009 1.4 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 и 1.8 на предно са със 7 степенното DSG,а 1.8 4х4 е с 6 степенното. Легендата гласи, че 7 степенното е по-ненадеждно, въпреки че нито един колега не се е оплакал от него на октавия 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както спомена колегата Ники предишната генерация Октавии имаха пословична ненадеждност със 'сухите' DSG-та. За справка руските форуми и YouTube.

Сегашната генерация май е изчистена откъм тези проблеми.

 

Единствено мога да добавя, че на предно 1.4 и 1.8 са с платно на nm на 250 заради кутията. 

 

1.8 с 4х4 е с повече nm и се слага 6 степенната, която поема товара. Не съм експерт, но едната я водят суха, другата не, явно има значение за nm, но коя е реално по-бърза или по-издръжлива не знам.

 

Аз бих заложил на 6 степенната, която я слагат и на vRS-ките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради факта че 4х4 за мен лично не е опция - особено ако е от магазина... ми остава вариянта 7 DSG. За него знам че има два съединителя на цена около 4000 лв и на 150к си заминават. Поне колегите от VW форума твърдят така в няколко поредни теми, не ме разбирайте погрешно искам да взема информиран избор и да съм наясно със всички рискове, а да накараш Шкода или VW да дадът повече детайли..е почти невъзможно. Другото е подръжката в България, това ме притеснява най-много. 

 

Някой знае ли какъв е точно 4х4 версията в Октавия 3 ?

Ако някой е газифицирал да се похвали с какво и къде ? Не планирам в момента - но ако мина 20к на година, ще започна да планирам  :plate_skoda:

Разхода на дълго 4.9 не мисля че е физически възможен при 180кс кола... 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ само течна фаза, читава е над 4х лв... Другото инцекцион с 3такта газ 1 бензин, или простотия до шия! Разхода е +2 на каталожния, 4х4 е халдекс 5!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради факта че 4х4 за мен лично не е опция - особено ако е от магазина... ми остава вариянта 7 DSG. За него знам че има два съединителя на цена около 4000 лв и на 150к си заминават. Поне колегите от VW форума твърдят така в няколко поредни теми, не ме разбирайте погрешно искам да взема информиран избор и да съм наясно със всички рискове, а да накараш Шкода или VW да дадът повече детайли..е почти невъзможно. Другото е подръжката в България, това ме притеснява най-много. 

 

Някой знае ли какъв е точно 4х4 версията в Октавия 3 ?

 

Имаше един колега с 1.8 TSI DSG с предно...но май отдавна не е писал. Потърси темата му в секцията за представяне на автомобили.

 

4x4-то е Халдекс 5. Какъв точно е въпросът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

От доста време не съм писал в темата. 

 

Дали ще става за нещо ....

Как са я краднали, как са я запалили ...

Евентуален проблем с гаранцията - от мазда да не кажат, гаранция - франция щом е била крадена???

 

дано безпроблемно си караш маздицата - хубава колица е!!!!

 

Беше разглобено вътре таблото. Търсили са GPS-a, но не са успяли да го открият. Иначе нито имобилайзер, нито каквото и да било не е предотвратило кражбата. Не знам как я палят. Сигурно с копие на ключа.

От Мазда си я оправиха, като всичко си мина по каско. Смениха детайли и части от таблото, които бяха наранени по някакъв начин. Смениха волан, километраж и др. неща от таблото като цяло. От както съм си я взел, нямам проблем. 

 

Бялата в клипа ли е твоята кола?

 

Да, в клипа точно тя беше. Първата, която се вижда. 

 

Почват мъките.... Иди и се запознай с дознателя.....

 

Прав си, мъки щеше да има, ако не си бях намерил връзки в прокуратурата. Дознателя в случая няма роля. От него просто си получих нещата, които бяха в колата. Трябваше да ги разпозная, да докажа, че са мои ти т.н. Детско столче, чадъри и разни други дреболии.

Важно е прокурора да ти освободи колата, за да си я вземеш. Иначе си виси на наказателен паркинг и това е. Та намерих си връзки, пропурора освободи колата за 3 дни (а срока е до 6 месеца) и после в сервиза на Мазда. 

 

Иначе Шкода може да взема като сменя Маздата. Сюпърба 4х4 комби или лифтбак ми харесва много, но е важно какъв лизинг ще предложат и каква цена ще дадат, но пак ще е бензин. С тези DPF и регенерации не ми се занимава изобщо. А и като чета, разликата в разхода не е голяма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.