Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Известяване за превишена скорост


ndandanov

Recommended Posts

Здравейте, Колеги,
 
В книжката на автомобила (стр. 17), е поместена следната информация:

"Warning against excessive speeds*
 
An acoustic warning signal will sound when the vehicle speed exceeds 120 kilometres per hour. The acoustic warning signal will switch off again when the vehicle speed goes below this speed limit.
 
This function is only valid for some countries."
 
 
Някой има ли подобно известяване за превишена скорост?
При мен над около 117 км/ч започва много тихо пиукане с период на повторение около 1,5 секунди. Появява се независимо от оборотите на двигателя и скоростта, което ме навежда на мисълта, че е въпросното известяване, но вероятно нивото му е намалено.
 
Имате ли представа дали и как може да се изключи? Предполагам чрез VAG COM?
Автомобилът е този от подписа.
 
 
Благодаря Ви предварително!
 
Поздрави,
Ники
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пипал ли е кодинга на таблото?Ако държавата е Саудитска Арабия,мисля че се получаваше това предупреждение.Влез в instruments и провери кодинга.Третата цифра трябва да е 1(Европа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Благодаря!

Преди няколко седмици правих диагностика на колата и съм си записал, че кодът е:

Coding: 02142

 

Тоест не би трябвало да е от това, но сигналът се появява.

 

Поздрави,

Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Благодаря Ви за съветите!

 

Привет,
 
Благодаря много!
 
След натискане на бутона за затваряне на шибедаха продължително (над 10 секунди) от тази тема (http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/41364-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D1%88%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%85-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F-1/page-2), известяването вече не се включва над 120 км/ч. И шибедахът вече не свири при тези скорости. :)
 
Благодаря още веднъж за полезното съдействие!
 
Поздрави,
Николай
Редактирано от ndandanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм.......Аз нещо не можах да разбера как се е решил проблема със зумера,при затваряне на шибедаха.А и сега като прочетох внимателно " При мен над около 117 км/ч започва много тихо пиукане с период на повторение около 1,5 секунди. Появява се независимо от оборотите на двигателя и скоростта ".Много странно противоречие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Над скорост от около 80 км/ч се чуваше свистене от шибедаха, когато е затворен. При по-висока скорост, от близо 120 км/ч нагоре, се включваше и звуковата сигнализация под формата на тихо пиукане.

Някъде бях прочел, че е възможно това да е поради недобре затворен шибедах. Колегата Андро в темата за шибедаха (цитирана по-горе) сподели, че с продължително натискане на въпросния бутон се калибрира шибедахът в затворено състояние.

 

Изглежда има връзка между двете явления, защото след калибрирането, нито едно от тях не се е случило засега.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.