Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със светлини за мъгла и габарити


HOT__SPOT

Recommended Posts

Здравейте,

 

от вчера съм собственик на Octavia 1.4TSI Face Lift 10.10.2011.

Мисля че има проблем с окабеляването.

 

Задната дясна светлина за мъгла спира да свети за втори път без дори да е ползвана. За "аварията" разбирам защото на таблото лампата за крушки светва, почвам да проверявам една по една крушките и виждам коя не свети...

 

Днес сутринта като запалих мотора спря да свети и преден ляв габарит...за около 10 мин и после магически си светна, но задния фар за мъгла - НЕ.

Лампата за светлините на таблото свети постоянно в момента. Първия път кога се случи това ( вчера беше първия път ) само подменихме крушката и лампата на таблото спря да свети. Но явно проблема не е в дефектирала круша а в инсталацията...

 

Някой с подобни проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е проблем с лампите. Преди да изгорят крушките понякога правят така. Колата ти е все още доста млада за да е инсталация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зачисти контактните пластинки на светлината за мъгла с нож или шкуркичка, а пластинките повдигни леко нагоре, за да дават по - добър контакт. Фасунгата на габарита, ако е нагоряла я смени цялата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става още по интересно :) Навънка е 4 градуса сега, сутринта беше 0. Сега лампата за проблем със светлините на таблото не свети вече и габарита си запалва веднага. ( сутринта беше обратно )

Явно пролбема се влияе от температурата...

 

Мерси за отговорите колеги. Но все си мисля че двата пролбема ( заден десен фар за мъгла и преден ляв габарит ) би трябвало да са свързани. Би било мн голяма случайност да са 2 напълно отделни пролбема.

 

Мисля да я карам да я закачът на компютър и диагностики и така.

Само се чуда кога да го направа щото хем искам възможно най-бързо хем май няма смисъл да им я карам когато навън е плюсова температура, щото проблема просто го няма когато е над +1 градус навънка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен на стария Супърб II (2010) правеше такива магарии ляв халоген.На около три години беше тогава.Със смяна на крушка проблема продължи.След смяна на фасунка(оказа се нагоряла,явно от лош контакт) се оправи и повече не се появи.Явно бяха го монтирали халогена в петък,късния следобед...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си фасунгите. А за диагностиката - ако има грешка, тя е отчетена и записана. Когато и да отидеш ще я прочетат. Макар че най-вероятно няма да видиш нищо, което да те насочи към решаване на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ъпдейти....

четох мн из нета снощи главно в http://www.briskoda.net/forums/всички теми които прочетох там пише че фабрично колите идват само един заден фар за мъгла работещ който се намира зад шофьора. С VCDS и мн търпение могъл да се подкара и другия фар за мъгла.

 

После се разрових в менюъла и ето извадки от БГ и EN менюъла:

"Задните светлини за мъгла се намират в задната светлина от страната на шофьора. " стр.47

"The rear fog light is located in the rear light array on the driver's side." стр.43

 

Тука се оказва че съм си измислил виртуален проблем. Смених крушките от заден десен на заден ляв и тая дето не светеше на десния взе че светна без проблем на левия...проблема на е в крушката, работата е че компютъра си знае да не пуска заден десен!

 

Я сега някой с Октавия Фейслифт да каже колко задни фара за мъгла му светят? :)

 

=========================================================================

 

Истинския проблем е че преден ляв габарит от времен а врмее прекъсва. И коато прекъсне лампичката на таблото ми светва. Да ама след 5-10 сек габарита пак си тръгва самичък обаче лампата на таблото не гасне ( гасне чак след гасене-палене )! И ходи го разбери сега що свети тая лампа като всички крушки работят ( без заден десен фар за мъгла който всъщност не трябва и да работи ).

 

Пред ималко купих нови габарити и смених предния ляв...нямаше нагар, изглеждаше много добре но въпреки това го смених. Да видим ся дали пак ще гасне безпричинно.

М/у др мн калпаво е направен тоя габарит... нито винт за фасонката нито нищо. Дърпаш-сецаш там, вадиш сменяваш и набиваш със сила наобратно! :/ ( па може и аз да съм крив и да не съм разбрал как точно се сменява, но си упражних сила маКЛо тЕка аС :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите са ти w3w, а на тях фасунгата се разхлабва. На мен ми прави мизерии ту от ляво, ту от дясно. Оправям го с по-силничко тряскане на капака на багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама като се разхлабва при тебе почва ли да свети лампичката на таблото за проблем с крушка ? ако да, чудно ми е как засича разхлабена фасонка, при положение че не е изгоряла крушката и токовата верига е непрекъсната ...

 

м/у другото крушката е w5w

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май не се доразбрахме нещо..

 

 

Габаритите са ти w3w, а на тях фасунгата се разхлабва.

 

аз това го разбирам че фасонката се разхлабва там където прави контакт със самия куплунг на фара "майка" ... колегата да каже какво е имал предвид

 

иначе е ясно че ако се разхлаби връзката м/у фасонката и крушката веригата се прекъсва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, че фасунгата се разхлабва, крушката спира да свети и съответно таблото пищи и пише "Check rear right sidelight". Един юмрук на тялото или трясване на капака и се оправя. Преди ми го правеше в ляво, само на една от крушките. Тогава я махнах, понатиснах на вътре контактните пластики във фасунгата и от тогава не се е обаждала. Сега трябва да направя същото в дясно.

И да, може да са w5w, моя грешка.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда колега, втори ден вече нямам пролбем с габарита след като отворих фара и "набутах" габаритчето навътре във фасонката ( за всеки случай смених и крушката )

 

сега остава само да потвърдим че задния фар за мъгла свети само зад шофьора и ще спя спокойно :-)

 

мерси на всички коментирали!

 

пп: после ще кача и малко снимки на "новата" колица ( нова за мен иначе - 5 годишна )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят свети само от страната на шофьора. Имал съм френски и руски коли при тях светеше от двете страни. Мисля, че при всички немски коли габаритите за мъгла светят само от ляво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фелицията на мястото на дясната светлина за мъгла има пластмасова тапа, която се чупи и се монтира крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.