Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ASR на О1


al3xxx

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Във vwclub-a попаднах на тема, в която обясняват как може да се активира ASR на автомобил, който фабрично няма. Но поради големият спам неможах да си изясня напълно въпроса. Разбрах само, че се подменя ABS модула с такъв, който да е с ABS и ASR.

Та въпросът ми е някой правил ли е тази манипулация на нашите коли и запознат ли е какъв точно трябва да е модула?

Знам, че не е "екстра" като ESP, но все е нещо и като си свикнал с него е голяма мъка, ако го нямаш - особено за шофьорите от другия пол... така, че ще се радвам ако някой помогне да сложа на моята Лаурнка, че много боксува, а още дори няма ремап, какво ще става то хаха .

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бързо потегляне, asr само спъва колата, мен даже на моменти ме дразни и го изключвам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм и на монтаж на ESP, стига да е възможно. Немога да открия тема, в която някой да е описал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аср-а пази каретата... От тел пиша, но търси със гугъл - примерно АСР или ЕСП монтаж шкода клуб България!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм и на монтаж на ESP, стига да е възможно. Немога да открия тема, в която някой да е описал...

 

Тук има писано малко ... http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/51424-asr-%D0%BD%D0%B0-o1-18t-150hp-lk-99/?hl=asr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Изясних си донякъде ситуацията. Като я изясня напълно и монтажа стане успешен, ще пусна подробна тема да си имаме и ние.

Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за ЕСП ти трябват и датчици напречно и надлъжно ускорение и лентов кабел за волана с датчик за положение на волана. Освен модул поддържащ ЕСП разбира се.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е от кола да вземеш всичко необходимо.Потърси и тема за голф 4 в гугъл.Коя година е колата,че няма ESP?Не бяха ли задълженителни за заводско вграждане след 2000г. или се бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а може ли на кола без ABS да се сложи и много ли е сложна процедурата? 

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/52836-skoda-octavia-19tdiatd10100%D0%B3-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8/

 

На тази са ѝ налични задният мост (моя е с барабани) и ABS/ASR модулът. 

 

Има ли вариант да се прехвърли при мен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудоемко и скъпо е, поне според мен. Ще ти трябват датчици на четирите колела (те са евтини), гривни за абс-а, окабеляване, абс модул, помпата най-вероятно е различна. Задния мост цял, заедно с жилата на ръчната и тръбичките. Иначе на части излиза скъпо, доста скъпо защото трябва да предвидиш две главини, които са почти 300 лв..

 

ПП За АБС нямаш нужда да сменяш барабаните.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.