Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реле на чистачките и осветление на врътките на парното


vikosa

Recommended Posts

Здравейте!

Аз също имам подобен проблем с моята Skoda Octavia 1 1.8T 150hp ...

Прави ми впечатление, че когато е студено или вали дъжд и пусна предните чистачки и реша да ги спра продължават да въртят още няколко хода и спират всеки път в различно положение. Изключително дразнещо. Понякога успявам да ги върна или с пръскане на вода (явно влизат в друг режим), или като от ниска степен ги пусна на най-високата и след това ги върна обратно на ниска.

И при мен когато изкукат понякога релето не се чува да цъка...

Тепърва ще трябва да захвана този проблем.

 

Как мога да проверя релето? В един от отговорите пишеше, че е някъде под волана

Редактирано от Niki2D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз също имам подобен проблем с моята Skoda Octavia 1 1.8T 150hp ...

Прави ми впечатление, че когато е студено или вали дъжд и пусна предните чистачки и реша да ги спра продължават да въртят още няколко хода и спират всеки път в различно положение. Изключително дразнещо. Понякога успявам да ги върна или с пръскане на вода (явно влизат в друг режим), или като от ниска степен ги пусна на най-високата и след това ги върна обратно на ниска.

И при мен когато изкукат понякога релето не се чува да цъка...

Тепърва ще трябва да захвана този проблем.

 

Как мога да проверя релето? В един от отговорите пишеше, че е някъде под волана

 

Колега от релето е!!! И при мен беше абсолютно същия проблем. Релето се намира над педалите има капаче от пластмаса захванато с 2 торкса. Махаш го и ще видиш реле 377. Аз си взех от мегапартс и всичко заспа. Ново в еуратек е 180лв. В мегапсртс е 12 лв. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колега от релето е!!! И при мен беше абсолютно същия проблем. Релето се намира над педалите има капаче от пластмаса захванато с 2 торкса. Махаш го и ще видиш реле 377. Аз си взех от мегапартс и всичко заспа. Ново в еуратек е 180лв. В мегапсртс е 12 лв. Успех

Колега някакъв номер има ли тази част, че я търся в мега партс, а не излиза. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

За тези Колеги, които боравят добре с поялник, ето тази тема може да е доста полезна:

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=412973

 

Практически можете да смените само релето, но задължително огледайте добре платката за евентуални студени спойки и останалите компоненти за потенциално повредени компоненти. Презапоете спойките, за които се съмнявате.
Добра идея е и да пръснете с контактен спрей контактите на релето и цокъла, в който влиза целият модул.

 

Успех!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.