Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

парктроник


klarnetko

Recommended Posts

Привет,намерих си оригинален парктроник от Октавия2 с всички кабели,модул сензор и т.н.Питам-може ли да го монтирам на моята която е 02 FL 2009г.И ще ми показвали на радио Swing?И ако става може ли някой да ми даде подробности за монтажа.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пишеш комплекта който си намерил дали е от ФЛ или преди ФЛ.

Ако комплекта който си намерил е от ОК2 преди ФЛ

За да закачиш контрол модула към колата трябва да го вържеш към CAN мрежата на колата. Това става като се свържат пинове 14 и 7 от 16 пиновият конектор на модула към пинове 20 и 10 на CAN Gateway-а.  

p.14->p.20 за CAN H и p.7->p.10 за CANL

При това положение при кодирането на CAN Gateway-a в инсталейшън листа се слага отметка на позиция 76 Parktronic.  Парктроника ще ти работи, ще имаш звуков сигнал от говорителчето, но няма да се намалява звука на радиото като включиш задна и няма да има визуализация на радиото.  Този комплект може да се преправи и да визуализира парктроника.

 

Ако комплекта е от ОК2 ФЛ
 

Пинове 6 и 15 от 16 пиновият конектор на модула към пинове 16 и 6 на CAN Gateway-а.  

p.6->p.16 за CAN H и p.15->p.6 за CANL

При това положение при кодирането на CAN Gateway-a в инсталейшън листа се слага отметка на позиция 10 Park assist.  Парктроника ще ти работи, ще имаш звуков сигнал от говорителчето, ще се намалява звука на радиото като включиш задна и ще има визуализация на радиото.

 

post-7744-0-96091400-1485244345_thumb.png

Редактирано от vvarbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Какво точно те интересува? Какво си намерил в интернет като информация до сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отказах се,върнах модула и кабелите.Подкарах го до някъде.Но не работи,явно си трябва от ФЛ .Ще търся такъв модул и окабеляване но не знам от къде.Цифрите са безумно високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отказах се,върнах модула и кабелите.Подкарах го до някъде.Но не работи,явно си трябва от ФЛ .Ще търся такъв модул и окабеляване но не знам от къде.Цифрите са безумно високи.

 

Колега помисли дали да не си сложиш навигация?! за твойта кола е 400 кинта и ще пасне точно мисля аз..ще си говори с колата ще изписва всичката информация и освен навигацията и другите гъзарийки ще имаш и задна камера... виж другата тема и помисли? :sorry:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50178-navitex-мултимедия-за-о2/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Някой слагал ли си е такъв парктроник на ОК2 ФЛ с радио SWING:

 

http://www.proarm.info/product/380/parktronik-s-vizualizatsia-na-fabrichnia-displey-za-vw-seat-skoda.html

 

Интересно ми е какво показва на дисплея на радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.