Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Звук при смяна на предавки


Sneaky Bastard

Recommended Posts

Привет,

 

Прави ми впечатление, че при смяна на предавки (и възходящо и низходящо) се чува неособено приятен звук, подобен на удар, в задната част на колата. Няма го само при 5-6та или 6-5та. Моля за съвет трябва ли да запазвам час за сервиз, или да нямам грижи? Колата е на 2 месеца, 3500 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има някаква хлабина в задния мост. При 5-та и 6-не не е толкова голямо усилието, което понася окачването и поради това не го чуваш.

Записвай час в Еуратек и те да и се чудят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери първо за нещо неукрепено в багажника, покрай гумата или на пода в колата. Може да е най-безобидна бутилка с вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти прозвучи налудничаво, но аз по същия начин чувам горивото в резервоара. Когато е на по ниска скорост е по тихо и се чува по отчетливо. Забелязал съм, че когато резервоара е до горе, тогава е най силен звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязал съм, че когато резервоара е до горе, тогава е най силен звука.

Да, звукът на пълен резервоар си е нещо съвсем различно и го отчитам отделно :-)

 

Иначе направих няколко теста снощи и днес - когато сменям скорости бавно и внимателно, изчаквам да пусна съединителя докрай, преди да натисна газта, звукът изчезва. Май трябва да сменя разумно агресивния си стил на шофиране и да прежаля стотните, които ще загубя по улиците...

 

Мерси за отговорите на включилите се, ще видя все пак и ЕТ сервиза какво ще ми кажат.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.