Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бутон за централната конзола и извеждане на проводници до нея


ndandanov

Recommended Posts

Добър вечер,

 

Имам идея да си монтирам светодиодни дневни светлини на автомобила (Octavia 1 преди facelift-а).

Доколкото съм наясно със законовите разпоредби, трябва докато те светят, да няма други елементи от осветителната уредба на колата, които да са включени [интересна тема е тази].

 

Самите светлини имат възможност за свързване и към късите така, че когато се включат те, дневните изгасват.

На мен ми се ще да ползвам този вариант и да включа DRL-а към 12 V само при контакт, но допълнително да изведа и ключ или бутон за прекъсване на веригата - т.е., не винаги да светят дневните светлини, когато автомобилът е на контакт и не са включени късите.

 

Конкретните ми въпроси са дали някой има ясни насоки колко трудно би било да:

  1. Си намеря подходящ бутон за централната конзола с бутони;
  2. Изведа проводниците от двигателния отсек (около декоративните решетки на бронята долу) до централната конзола.

 

 

20170114_134154.jpg

 

 

Всякакви насоки ще са от полза.

Също така, откъде бих могъл да си намеря от декоративните решетки долу на бронята - тези двете, които са в периферията на бронята? 

 

Благодаря Ви предварително!

 

Поздрави,

Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутон...виж в olx примерно, има употребявани, които ще паснат (ESP примерно или друг бутон)

За да закараш кабели от двигателния отсег до бутона в колата е малко по-сложно. Погледни в коша, къде влизат кабелите и по тях прокарвай. Влезеш ли в купето може да го прекараш над конзолата с на оедамите и от там в средната конзола до панела с копчетата.

Решетките ги има в ЕТек - по спомен са около 8-10 лева бройката - чисто новички.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, zloQQ,

 

 

Благодаря ти за полезното мнение!

 

Знаеш ли дали от други автомобили (визирам подобните VW Golf 4, Bora, Audi A3) бутоните са съвместими? Доколкото видях, не и като форма.

 

Не те разбрах, след като вляза в купето с проводниците, откъде мога да прекарам кабелите. :)

 

Също така, откъде най-лесно мога да си взема захранване (маса и +12V при контакт) и +12V за включени къси светлини:

  • в моторния кош
  • вътре в купето около бутона?

 

Благодаря предварително! :)

 

Поздрави,

Николай
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За прокарването - като влезеш в купето, може би е най-добре от ключа да вземеш +/- и после по най-лесен начин да закараш кабелите до конзолата с бутоните, без да разкачаш таблото, а само кората при колената на шофера (над педалите). Ще се ориентираш. Имах в предвид да не се впускаш в разглабяне на табло, а да поогледаш за лесен път до конзолата.

За копчетата - мисля, че за Октавия са си един вид, различен от другите "брат'чеди". Може да видиш по морги, магазини или е ЕТек. ESP или за реотани те за задния джам май ще ти свършат работа, щото включват и изключват (две позиции). Такова за резервоара няма да стане, а другото, което го има е с бутони за подгрев на седалките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет,

 

Благодаря много за полезната информация!

Тъй като не разполагам с достатъчно свободно време в момента, съм все още на етап проучване.

 

Възникна въпросът обаче, дали габаритите (отпред) остават включени при пуснати къси светлини.

 

Логично е да остават, но при някои автомобили това не е така. Ще се радвам, ако някой би споделил :)

 

Поздрави,
Николай
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Добър вечер,

 

Съжалявам за двойния пост, но днес се заех с дневните светлини и възникна допълнителен въпрос.

 

Къде най-лесно мога да взема + от алтернатора (или на контакт) в моторния кош за захранване на светлините?

На пръв преглед не открих подобна информация в нашия форум :)

 

Благодаря! :) 

 

Поздрави,

Ники 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.