Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Octavia III 1.8TSI


anon07

Recommended Posts

Аз вече мога да помогна с някои отговори:

 

1. Мисля, че има, но е трудно-забележимо. И 1.8TSI е изключително тих и приятен мотор. Когато е загрял, на място почти не се усеща, че работи.

 

2. От настилката - не (с гуми Continental TS860), от вятъра - да, но не е толкова силен. Прави ми впечатление, че шума от вятъра се появява към 130 км/ч и до 160 км/ч си остава горе-долу на едно ниво. Над 160 не съм тествал засега. При всички положения вътре в купето се говори спокойно, слуша се музика без никакъв проблем. Дори ако дадеш малко газ на музиката, вятъра остава на заден план.

 

3. Задоволително е качеството. Липсва бас в повечето моменти, но това се дължи не на слаба система, а на кофти настройки (според мен). Някои FLAC парчета си звучат съвсем прилично. Като цяло има какво да се желае, но новото Bolero си OK, ако не си аудио-маняк.

 

4. Вероятно ще отпадне гаранцията, но този вариант е наистина интересен.

 

5. Мисля, че нямат, но и без него колата загрява за отрицателно време. Дизеловото Audi, което имам + допълнителният му реотан започва да духа топло доста по-късно от Skoda-та.

 

6. Аз съм с TS860. Не съм ги карал много на сняг, но преди няколко дни се качихме на Паничище, където си имаше сняг. Нямах никакви проблеми да се кача до най-високата хижа там. Спиране-тръгване по стъмното - отново никакви проблеми. И аз съм карал WR D3 - TS860 ги дават по-добри от тях, така че според мен изборът е добър.

 

7. Да, имат без dynamic пакет. Лайстната идва стандартно на 1.5 и 1.8.

 

8. Не завиват като xenon-ите, но имат една допълнителна секция отстрани, която осветява пътя при завой. Не съм си гледал фаровете отпред в движение :D, но имаше клип в тубата за това нещо. Май се казваше full LED static corner light или нещо подобно. EDIT: Намерих подобен клип ТУК.

 

Ей ТУК се опитах да обобщя моите първи впечатления от Octavia-та.

Редактирано от plamenbv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.