Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с задни светлини


Speedster

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следният проблем.Индикира ми на таблото че имам изгоряла крушка а всъщност такава няма.Като разместя буксата захранваща целият фар силата на светлината се променя от слаба на силата.

Не съм много на ти с токовете та как мога да разреша проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя от всичките светлини се променя? Там по принцип проблеми правят малките габарити w5w, на които се разхлабва цокъла. Аз моите все се каня да ги излекувам с по една навивка хартиено тиксо, че на всяко тряскане на багажника се разместват и ви дава грешка на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя от всичките светлини се променя? Там по принцип проблеми правят малките габарити w5w, на които се разхлабва цокъла. Аз моите все се каня да ги излекувам с по една навивка хартиено тиксо, че на всяко тряскане на багажника се разместват и ви дава грешка на таблото.

 

Tочно габаритите променят силата на светене и дават грешка на таблото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цокъла/фасунгата се разхлабва с времето. Освен това е пластмасова, а влиза в метал и се изяжда.

Трябва да се стегне с една навивка изолирбанд или нещо подобно (за мен хартиеното тиксо е много подходящо, защото не се размеква от висока температура). Това хем ще стегне фасунгата и ще направи по-добър контакт с крушката, хем ще уплътни самата фасунгата в леглото в което се пъха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема май не е фасунгата а цялата плочка.

https://www.google.bg/search?q=1z9+945+258+octavia&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj9no2U8tTYAhXDEywKHblBDuI4FBD8BQgKKAE&biw=1525&bih=746#imgrc=L4Y_l08FomT8cM:

 

Извадих буксата позачистих контактите и се надявам да съм оправил проблема.Имаше сериозен нагар по средната букса.Незнам на какво може да се дължи.

Редактирано от Speedster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагар или окисляване?

По буксата имаше окисляване а по плочката бихте казал че е нагар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото габаритите отзад са W3W и са по два броя в стоп.

Да и отделно има още една малка лампичка.

Лошото е че като не свети един от двата w3w и малката лампичка и тя не щеше да светеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В стопа има две лампи P21/4W /една в горната част на платката и една долната/ следва РY21W и под нея P21W  други лампи на платката няма.Отстрани са двата габарита по 3W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.